Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Biotechnologia – inwestuj w rewolucyjne terapie medyczne

Biotechnologia i medycyna się zmienia i stwarza nowe możliwości inwestycyjne. Obecnie jesteśmy świadkami bardzo dużych postępów m. in. w genetyce i onkologii. Wiele z tych zmian i nowych terapii dostępnych jest dzięki postępom w badaniu genomu.

Często, gdy badania kliniczne osiągną sukces – kursy spółek biotechnologicznych rosną o kilkaset procent, a ryzyko spadku jest ograniczone do 100% – co daje nam asymetryczny profil ryzyka. Spółki z kategorii biotechnologicznych znajdują się w portfelach – między innymi – Caspara Globalnego oraz Strategii Spółek Biotechnologicznych i Ochrony Zdrowia.

Sprawdź aktualne wyniki Caspara Globalnego!

Data Aktualna wycena 1 dzień 1 miesiąc 3 miesiące 1 rok 2 lata 3 lata YTD
19.05.22 178,68 zł 1,38% -11,98% 4,56% 0,25% 53,53% 71,64% -18,26%


Biotechnologia - terapia na genach

Biotechnologia – podstawowe trzy rodzaje nowych terapii to edycja genomu, terapie genowe oraz terapie komórkowe. Dzięki nim możemy dokonać „edycji” w genomie, wstawić nowy gen, bądź usunąć wadliwy. Tego rodzaju terapie znajdują zastosowanie przede wszystkim w onkologii, neurologii, okulistyce oraz chorobach wątroby.Mniejsze spółki biotechnologiczne oferują bowiem lepszą ekspozycję na wyżej wymienione trendy, niż duże podmioty. Dość powiedzieć, że według danych Deloitte, rentowność z inwestycji w R&D w przypadku małych spółek biotechnologicznych wynosi ponad 9%, podczas gdy w dużych koncernach farmaceutycznych ta wartość to tylko 2%.

Biotechnologia - nowe rozwiązania medyczne


Oczywiście, inwestycja w tylko jedną bądź kilka spółek biotechnologicznych – obarczona jest dużym ryzykiem, ponieważ najczęściej tego rodzaju podmioty nie posiadają żadnych przychodów poza ewentualnym współfinansowaniem badań przez partnerów, a ich jedynym aktywem jest cząsteczka w laboratorium. Dlatego staramy się dywersyfikować ryzyko, co wiąże się z przemyślanym doborem spółek z sektora biotechnologia.


Jeśli chcesz zainwestować w Caspar Globalny, możesz to zrobić w 100% przez internet – korzystając z Platformy Transakcyjnej Caspar TFI albo zostawiając wiadomość przez formularz poniżej. W przypadku chęci skorzystania z oferty strategii inwestycyjnej, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Prezentowane dane pochodzą ze źródeł własnych Caspar Asset Management S.A. i służą jedynie celom informacyjnym, reklamowym lub promocyjnym i nie powinny być wyłączną podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Przedstawione wyniki inwestycyjne zarządzania są wynikami historycznymi i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych wyników w przyszłości. Z inwestowaniem w portfele wiąże się ryzyko. Poziom tego ryzyka jest zróżnicowany i zależy m. in. od rodzaju strategii inwestycyjnej wybranej przez Klienta. Stopy zwrotu z portfeli mogą podlegać znacznym wahaniom wynikającym m. in. ze zmian wyceny rynkowej papierów wartościowych oraz w szczególności, w przypadku inwestowania w papiery wartościowe notowane za granicą ze zmian kursów walut. W związku z tym Klient musi liczyć się z możliwością osiągnięcia gorszego wyniku niż oczekiwany, a także z ryzykiem poniesienia straty.MASZ PYTANIA?

WYPEŁNIJ WNIOSEK.
SZYBKO ODDZWONIMY.


Podaje imię i nazwisko
Podaje numer telefonu
Zgoda jest wymagana
Zgoda jest wymagana

LUB ZADZWOŃ
61 855 16 14

Simple Share Buttons