Jesteś tutaj

Zarządzający Caspara na czele

Andrzej Pałasz, dziennikarz „Parkietu” w artykule "Zwyżki na giełdzie obejmą raczej tylko spółki z WIG20" napisał:

"Maj niestety nie przyniósł wyczekiwanego odbicia na warszawskiej giełdzie, a optymizm zarządzających wobec nisko wycenionych spółek z GPW, jak się okazuje po pierwszych dniach czerwca, pojawił się o kilka tygodni za wcześnie.

Solidne zyski przyniosły za to inwestycje na zagranicznych rynkach akcji, wschodzących, ale przede wszystkim rozwiniętych. W efekcie na czele stawki umocnili się dwaj zarządzający, którzy już w kwietniu mogli pochwalić się najwyższymi zyskami. Portfele funduszy Grzegorza Zatryba, głównego stratega Skarbca TFI, oraz Piotra Rojdy, młodszego zarządzającego w Caspar AM, dały zarobić w maju odpowiednio 3,73 oraz 5,21%. Stopy zwrotu pozostałej czwórki były ujemne i, niestety, odbiło się to na łącznym wyniku portfela Parkietu."

Warto więc podkreślić – portfel Piotra Rojdy, zarządzającego subfunduszem Caspar Globalny, osiągnął wynik 5,21%, a drugi wynik w tym rankingu był gorszy o blisko 1,5%.

Dobry wynik funduszu Caspar Globalny w maju wynikał przede wszystkim ze starannej selekcji spółek. Rozmawiając ze spółkami z całego świata łatwiej jest nam ocenić sytuację w poszczególnych branżach i wybrać te najlepsze/najrozsądniej wycenione (naszym zdaniem) spółki. Wśród pięciu pozycji, które miały największą kontrybucję do wyniku w maju znalazły się m.in. brytyjska spółka przemysłowa, amerykański producent robotów i urządzeń do testowania półprzewodników oraz chińska spółka biotechnologiczna. Dodatkowo funduszowi pomogło umocnienie euro i dolara amerykańskiego oraz zwiększona alokacja w akcje, która przyniosła także niewielki wzrost ryzyka funduszu.

Perspektywy oceniam oczywiście pozytywnie, portfel jest zdywersyfikowany, wystawiony na silne trendy zmieniające gospodarkę, cały czas szukamy nowych pomysłów. Poza rozmowami ze spółkami i konferencjami dla inwestorów staramy się też brać udział w innych wydarzeniach, np. w tym miesiącu odwiedzimy targi automatyki i robotyki w Monachium.

- komentuje Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny

 


 

Kup jednostki uczestnictwa Caspar Globalny - subfunduszu zarządzanego przez Piotr Rojdę - już dziś przez Platformę Transakcyjną Caspar TFI!

Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Globalny