Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach w Polsce, Turcji, Szwajcarii oraz państwach UE.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Minimalizuje zmienność, zapewnia stabilny wzrost, inwestuje globalnie.

Więcej: Caspar Stabilny

Strategia Akcyjna
Środkowej i Wschodniej Europy

Koncentruje się na rynkach akcyjnych Środkowej i Wschodniej Europy.

Więcej: MASIW

Strategia Zrównoważona
Środkowej i Wschodniej Europy

Inwestycje w regionie przy założeniu średniego ryzyka inwestycyjnego.

Więcej: MZSIW

Strategia Stabilnego Wzrostu
Środkowej i Wschodniej Europy

Inwestycje w regionie przy założeniu małego ryzyka inwestycyjnego.

Więcej: MSWSIWStrategia
Akcji Skoncentrowanych

Koncentruje się na mniejszej liczbie starannie wyselekcjonowanych papierów.

Więcej: MASStrategia
Akcji Spółek Stefy Euro

Celem inwestycyjnym jest uzyskanie długoterminowej rentowności portfela.

Więcej: MASSEStrategia Stabilnego Wzrostu
Akcji Skoncentrowanych

Podstawowym kryterium wyboru lokat jest analiza fundamentalna.

Więcej: SMSWASStrategia Akcyjna
USA

Koncentruje się na rynkach Stanów Zjednoczonych (USA).

Więcej: MAUSAStrategia Zrównoważona
Akcji Skoncentrowanych

Celem inwestycyjnym jest wzrost wartości Portfela i pobicie Benchmarku.

Więcej: SMZAS

tekst alternatywnytekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

A A A

Pomyśl nim zdecydujesz

Program 500+ ruszył. Pierwsze pieniądze wpłynęły już na konta rodziców, którzy stoją teraz przed pytaniem, jak wykorzystać comiesięczną wpłatę.

Wszystko zależy od ich pomysłów dotyczących wykorzystania dodatkowych pieniędzy, zapobiegliwości i umiejętności perspektywicznego myślenia. Ujmując rzecz w pewnym uproszczeniu, pieniądze można wydać na bieżącą konsumpcję (ubrania dla dzieci, zabawki, kolonie i obozy, ale także dodatkowe zajęcia, np. nauka gry na fortepianie, nauka języków obcych) lub kumulować na przyszłość, aby ułatwić start dziecka w dorosłość (studia, kupno mieszkania).

Pierwszy sposób wykorzystania pieniędzy jest łatwy i przyjemny, ale satysfakcja z niego żadna, a korzyści iluzoryczne. Zabawki się psują i nudzą, po chwili lądują w kącie, a Twoja córka lub syn może jednak nie mieć talentu Chopina lub Blechacza. Drugi sposób niesie za sobą pewne ryzyko, trochę wyrzeczeń, ale ma jedną przewagę – Twoja latorośl będzie wdzięczna za umiejętność planowania i perspektywicznego myślenia. A jej życiowy start będzie łatwiejszy.

Caspar TFI ma propozycje dla tych, którzy zdecydują się na to drugie rozwiązanie. Oni mają twardszy orzech do zgryzienia, muszą bowiem wybrać odpowiedni sposób oszczędzania. Na pewno nie warto tych pieniędzy chować w przysłowiowej skarpecie lub „banku ziemskim”. Dzisiaj mamy wprawdzie minimalną inflację, ale nikt nam nie zagwarantuje, że ten stan będzie trwał długo. A inwestycja na Twoje dziecko będzie trwała wiele lat. Trzeba więc chronić pieniądze, a najlepszą tarczą obronną będą w tym wypadku procenty. Nie ulega wątpliwości, że przy niskim, żeby nie powiedzieć minimalnym oprocentowaniu lokat bankowych, warto zainteresować się długoletnią inwestycją na rynku kapitałowym.

Program 500+ już wystartowałOpłacalność naszej inwestycji będzie zależała od wyboru odpowiedniego funduszu inwestycyjnego, ale zdecyduje o niej także czas obowiązywania programu. Jest „oczywistą oczywistością”, że im dłużej program 500+ będzie funkcjonował, tym pieniądze dla naszych pociech będą większe. Oczywiście, istnieje niebezpieczeństwo, że wobec kłopotów budżetowych program może zostać przez nową ekipę rządzącą zamknięty. Ale wydaje się to mocno nieprawdopodobne, bo polityczne koszty tego kroku byłyby zabójcze. Można więc przypuszczać, że w razie problemów gospodarczych rząd obetnie wydatki na inne cele, a program 500+, być może lekko zmodyfikowany, będzie funkcjonował. A to oznacza, że możemy zastanowić się nad wyborem najodpowiedniejszego dla naszych potrzeb funduszu.

Dlatego już dzisiaj rozważ ofertę Caspar TFI: fundusze inwestycyjne.

Simple Share Buttons

Pomyśl nim zdecydujesz

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 2 min