Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Stabilny – globalny charakter, stabilny wzrost

Caspar Stabilny - globalny charakter, stabilny wzrost

Według badania Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH pieniądze na lokatach odkłada 43 proc. Polaków. Z wyliczeń Metrohouse wynika, że w I kwartale 2018 roku 28 proc. mieszkań kupiono z zamiarem inwestycyjnym (w porównaniu do 23 proc. rok wcześniej). Polacy – w myśl wymienionych analiz – szukają przede wszystkim bezpieczeństwa, stabilnego wzrostu i płynności.

Caspar Stabilny powstał w odpowiedzi na takie zapotrzebowanie. To produkt na każde warunki rynkowe, adresowany do osób, które wolą unikać produktów czysto akcyjnych – wiążących się z większym ryzykiem – ale jednocześnie chcą korzystać ze stóp zwrotu typowych dla rynku akcji. Czyli wyższych niż dają fundusze pieniężne. Możesz go kupić bez wychodzenia z domu, w 100% przez internet.

Sprawdź wyniki!

Data Aktualna wycena 1 dzień 1 miesiąc 3 miesiące 1 rok 2 lata 3 lata YTD
04.09.19 132,49 zł 0,11% -6,20% -5,62% -1,06% 0% 0% -5,82%

Kup online! Przejdź prosto do funduszu!


Czym jest stabilny wzrost?

Piotr Rojda, CFA - współzarządzający Subfunduszem Caspar Stabilny

Piotr Rojda, CFA – współzarządzający Subfunduszem Caspar Stabilny

Stabilny wzrost, niezależność od warunków rynkowych

– Caspar Stabilny może być zarówno samodzielną inwestycją, jak i składową większego portfela – przystanią dla części inwestowanych pieniędzy. W tym subfunduszu około jedna trzecia pieniędzy jest inwestowana w akcje. Oznacza to, że klienci korzystają na wzrostach giełdowych. W portfelu są również amerykańskie obligacje długoterminowe, które będą zyskiwały na wartości w przypadku zawirowań na rynku akcyjnym. Inwestujemy również w dług polski, amortyzujący zarówno zawirowania na światowych giełdach, jak i ewentualne wahania amerykańskiej waluty.

Fundusz łączy bezpieczeństwo ze stabilnym wzrostem.Dlaczego płynność powinna być istotna?

– Można wiele lat poświęcić studiowaniu ekonomii, można robić doktoraty, ale w inwestowaniu obowiązują trzy zasady, które niczym prawa fizyki są niezmienne i zawsze obowiązujące. Zawsze! Pierwszym jest procent składany. Drugim – dywersyfikacja, a trzecim właśnie płynność. Inwestując większość aktywów powinniśmy trzymać w instrumentach płynnych, a na dodatek powinniśmy rozumieć skąd się ta płynność bierze. I pamiętać, że w dobrych czasach, gdy giełdy rosną, z reguły nie ma problemów z płynnością, ale gdy czasy są trudniejsze – ona nagle zanika.

Caspar Stabilny priorytetowo traktuje płynność.

Błażej Bogdziewicz, CFA - współzarządzający Subfunduszem Caspar Stabilny

Błażej Bogdziewicz, CFA – współzarządzający Subfunduszem Caspar StabilnyJak inwestujemy w ramach subfunduszu Caspar Stabilny?

Inne – podobne – fundusze inwestują przede wszystkim w Polsce. W ramach Caspara Stabilnego inwestujemy globalnie, przede wszystkim w USA. W przypadku bessy na rynkach akcji, dolar powinien umacniać się i zyskiwać na wartości – jako „safe haven”. Ograniczamy zmienność i staramy się zapewnić stopy zwrotu wyższe od funduszy dłużnych, jednak jesteśmy realistami i nie obiecujemy stóp zwrotu odpowiednich dla funduszy akcyjnych. Portfel dzieli się na część dłużną i akcyjną. Część akcyjna pozwala generować wyniki, zaś część dłużna zabezpiecza na wypadek silnych spadków na rynkach akcji.

Przemyślana dywersyfikacja portfela umożliwia ograniczenie ryzyka i wykorzystywanie ewentualnych korekt – a nawet bessy – do inwestowania.


Specjalistyczna metodologia Risk Parity – wspomaga stabilny wzrost

Jako element minimalizacji zmienności. Koncepcja zarządzania portfelem inwestycyjnym, zgodnie z którą każda klasa aktywów wchodząca w skład powinna mieć taką samą kontrybucję do ryzyka całego portfela. Traktujemy ten mechanizm jako narzędzie wspomagające, które pozwoli nam dostosować alokację do rynkowego ryzyka.

Ogranicza ryzyko rozumiane przez zmienność.

Logo Caspar TFI


Jednostki Uczestnictwa subfunduszu Caspar Stabilny możesz kupić nie wychodząc z domu – za pośrednictwem Platformy Transakcyjnej. Jeśli masz pytania, skorzystaj z formularza!


Źródła: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w-co-inwestuja-polacy-w-2017-poszlo-na-to-44-miliardy-zl (dostęp: 15.05.19), https://alebank.pl/w-co-inwestuja-polacy-w-czasach-rekordowo-niskich-stop-procentowych/ (dostęp 15.05.19).

Simple Share Buttons