4 lata Caspar TFI: doświadczenie i entuzjazm

Cztery lata temu, 2 listopada 2012 roku, Caspar Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA rozpoczął działalność operacyjną. Kilka dni wcześniej otrzymaliśmy informację o dokonaniu przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy wpisu Caspar Parasolowy Funduszu Inwestycyjnego Otwartego do RFi pod numerem 796.

Wejście w piąty rok działalności to idealny okres dla firmy. Z wielu powodów, z których dwa wypada umieścić na pierwszym miejscu. Te dwa powody to doświadczenie i entuzjazm.

Oczywiście nasze doświadczenie na rynku jest znacznie dłuższe niż owe cztery ostatnie lata. Osoby decydujące o obliczu Caspar Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA są obecne na rynku kapitałowym już od dwóch dziesiątek lat, a doświadczenie zdobywały w największych polskich i zagranicznych firmach zarządzania aktywami.

A entuzjazm? Pochodzi z dwóch źródeł. Pierwszym jest niezależność naszej firmy, która pozwala nam zawsze i bez kompromisów stać po stronie klienta. Drugie źródło to zadowolenie i satysfakcja naszych klientów z wyników zarządzania, które wypracowujemy dla naszych klientów.

Jest i trzecie źródło naszego entuzjazmu – my naprawdę to lubimy. Lubimy dostarczać zysk naszym klientom.

„Dla Caspar Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA to były dobre cztery lata, ale najważniejsze, że był to dobry okres dla klientów. Dzięki naszej ofercie umożliwiliśmy naszym klientom inwestowanie poza granicami Polski. Dobrym tego przykładem jest nasz największy subfundusz, Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europy, który w pierwszych latach inwestował w naszym regionie, ale już od wielu miesięcy rozszerza inwestycje na kraje Europy Zachodniej, w tym Niemcy, Francję, Włochy. To, jak pokazują wyniki inwestycyjne, była bardzo trafna decyzja – tłumaczy Leszek Kasperski, prezes Caspar Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA. – Cały czas pracujemy także nad ulepszeniem obsługi klientów i wkrótce oddamy klientom do użytku nowy internetowy serwis transakcyjny.

Wyniki, które w ciągu pierwszych czterech lat wypracowały flagowe subfundusze Caspar Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA są następujące:

Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europy: 32,28%

Caspar Akcji Polskich: 33,03%

Subfundusz:
Stan na dzień: 2016-11-03
Inwestuje: Ryzyko: Horyzont
inwestycyjny:
Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europy

32,28% na rynkach zorganizowanych w: Rzeczpospolitej Polskiej, Turcji, Szwajcarii oraz Państwach Członkowskich wysokie

min. 3 lata

Kup fundusz
Caspar Akcji Polskich

33,03% w spółki dopuszczone do obrotu na rynkach zorganizowanych w Rzeczpospolitej Polskiej wysokie

min. 3 lata

Kup fundusz

Prezentowana stopa zwrotu subfunduszy Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europy – typ jednostki uczestnictwa A.


Dowiedź się więcej:

Podobne wpisy:

ring-caspar-12-2025-www
Ring Caspara: Tłuste, łakome kąski?
Dyskusja o grze rynkowej wokół sztucznej inteligencji, przebudzeniu się Alphabet i możliwych przyszłorocznych debiutach.
caspar-grupa-www
OSTRZEŻENIE – oszuści podszywają się pod Grupę Caspar
Ostrzegamy przed prawdopodobnymi oszustami, którzy podszywają się pod Grupę Caspar w serwisie Facebook.
ring-caspar-12-2025-www
Ring Caspara: Tłuste, łakome kąski?
Dyskusja o grze rynkowej wokół sztucznej inteligencji, przebudzeniu się Alphabet i możliwych przyszłorocznych debiutach.
caspar-grupa-www
OSTRZEŻENIE – oszuści podszywają się pod Grupę Caspar
Ostrzegamy przed prawdopodobnymi oszustami, którzy podszywają się pod Grupę Caspar w serwisie Facebook.
komentarz-cam-10-11-2025-www
Komentarz rynkowy Caspar Asset Management S.A.: październik/listopad 2025
Październikowe wzrosty na giełdach - napędzane dobrymi wynikami i siłą AI - wspierają umiarkowany optymizm zarządzających.
mateusz-janicki-www
Beneficjenci drugiego rzędu – Mateusz Janicki dla “Parkietu”
Sztuczna inteligencja wymaga energii.
ring-caspar-tfi-listopad-2025-www
Ring Caspara: Nic już nie będzie takie samo
Dyskusja o dwóch wielkich blokach państw, sprowadzeniu Europy do roli „junior partnera” i zainfekowaniu światowej gospodarki.
krzysztof-kazmierczak-tekst-blogowy-2
AI napędza rynki. I to jak! – Krzysztof Kaźmierczak dla “Parkietu”
Jeden filar hossy to powrót Rezerwy Federalnej do cyklu obniżek stóp procentowych, drugi - euforia wokół sztucznej inteligencji.

Udostępnij