Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Globalny na piątkę z plusem

Caspar Globalny na piątkę z plusem!

Zarządzany przez Piotra Rojdę (CFA) subfundusz Caspar Globalny uzyskał najwyższą ocenę wśród funduszy akcji rynków globalnych w rankingu opublikowanym przez Analizy Online. Portal wyróżnił go dwoma ocenami 5a (najlepsza relacja zysku do ponoszonego ryzyka) w dwóch analizowanych horyzontach (12 oraz 36 miesięcy), zaś jedną 5a (za okres 36 miesięcy) wyróżnił subfundusz Caspar Akcji Europejskich zarządzany przez Błażeja Bogdziewicza (CFA).

KUP FUNDUSZ


Profesjonalny portal zajmujący się inwestycjami na rynkach kapitałowych w rankingu opublikowanym 6 sierpnia 2021 roku zwraca uwagę, że fundusze inwestujące na światowych rynkach akcji cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich inwestorów. Jak wynika z danych, tylko w ostatnich dwunastu miesiącach Polacy zainwestowali w tego rodzaju fundusze 1,9 mld zł.

Caspar od wielu lat jest jednym z liderów – i prekursorem – takich inwestycji, czego przykładem jest nie tylko Caspar Globalny, ale również Caspar Akcji Europejskich, a także wiele strategii zarządzanych przez Caspar Asset Management SA. Klienci Grupy Caspar mogą się czuć usatysfakcjonowani tym kierunkiem inwestycyjnym, skoro w ciągu ostatnich pięciu lat Caspar Akcji Europejskich zarobił 153,29%, a Caspar Globalny 114,48% (dane na 30.06.2021 r.).

Dzisiaj, jak twierdzą Analizy Online, polskie towarzystwa funduszy inwestycyjnych oferują czterdzieści funduszy akcji globalnych rynków rozwiniętych, a ich łączne aktywa sięgają 6 mld zł. Ale w ostatnim rankingu najwyższą ocenę otrzymał tylko Caspar Globalny.

„Ranking Analiz Online pozwala w prosty i szybki sposób w ramach jednej grupy wyłonić najbardziej efektywne fundusze. Raport przygotowujemy co miesiąc w oparciu o wskaźnik information ratio, który obrazuje relację zysku do ponoszonego ryzyka. Fundusze o najwyższej efektywności otrzymują ocenę 5a lub 4a, rozwiązania najsłabsze 1a lub 2a, ocena 3a ma charakter neutralny” – napisali autorzy rankingu.

I dodali: „Jako jedyny najwyższe oceny w obu horyzontach otrzymał Caspar Globalny, zarządzany przez Piotra Rojdę. Fundusz inwestuje głównie w akcje spółek z trzech sektorów: półprzewodniki, oprogramowanie oraz biotechnologia/life science. Okres ostatnich kilkunastu miesięcy był szczególnie udany. W dwanaście miesięcy fundusz zarobił ponad 40%. To jeden z najlepszych wyników wśród funduszy akcji zagranicznych”.

Artykuł opublikowany w portalu Analizy 05 sierpnia 2021 roku.


Dlaczego warto się zapisać?

  • Przed innymi otrzymasz powiadomienia o wywiadach z naszymi specjalistami.
  • Będziesz na bieżąco z najnowszymi wpisami z bloga, aktualności dotyczących spółki i innych starannie wyselekcjonowanych materiałów.
  • Będziemy Cię informować o aktualnych promocjach.
  • Nie będziesz otrzymywał niechcianych wiadomości.

Zapisz się do newslettera Caspar!


TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Caspar Globalny na piątkę z plusem

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 3 min