Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w globalnych liderów swoich sektorów - Caspar Akcji Światowych Liderów


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar zdruzgotał konkurencję!

Dziennik „Rzeczpospolita” z 19 stycznia 2017 roku podsumował wyniki wypracowane przez polskie fundusze inwestycyjne. Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europy znalazł się na szczycie. Dodajmy – na szczycie niedosięgłym dla konkurencji!

W zestawieniu obejmującym inwestycje w akcje na europejskich rynkach rozwiniętych Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europy okazał się absolutnym liderem. Używając języka komentatorów sportowych – zdruzgotał konkurencję. Nasz subfundusz w 2016 roku wypracował stopę zwrotu w wysokości 18,2 procent, podczas gdy drugi w tym rankingu ING BSK MSCI EMU – 2,5 procent, a trzeci, Pionieer Akcji Europejskich – 1,4 procent.

Wyniki Caspara

źródło: Rzeczpospolita, wydanie z dnia 19.01.2017

Policzmy. Subfundusz Caspar Akcji Europy Środkowej i Wschodniej był ponad siedmiokrotnie lepszy od swojego najgroźniejszego konkurenta i trzynastokrotnie lepszy od subfunduszu sklasyfikowanego na trzecim miejscu! Różnica jest więc druzgocąca.

Subfunduszem Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europy zarządza Błażej Bogdziewicz, który z rynkiem kapitałowym jest związany od 2000 roku. Jest licencjonowanym doradcą inwestycyjnym (nr licencji 203), posiada również – przyznawany przez CFA Institute – tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Podczas swojej kariery zarządzał największym w Polsce funduszem Europy Środkowej i Wschodniej. Błażej Bogdziewicz jest laureatem Złotych Portfeli – nagród „Gazety Giełdy Parkiet” – za zarządzanie najlepszymi funduszami. „Puls Biznesu” przyznał mu tytuł Zarządzającego Roku za najlepsze wyniki inwestycyjne.

W Caspar Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych SA oraz w Caspar Asset Management, Błażej Bogdziewicz zarządza również subfunduszem Caspar Akcji Tureckich, Strategią Akcji Tureckich i Strategią Akcji Skoncentrowanych oraz Strategią Zrównoważoną Środkowej i Wschodniej Europy.

Sukces subfunduszu Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europy, flagowego okrętu Caspar TFI, jest efektem wiedzy i doświadczenia Błażeja Bogdziewicza, ale także ciężkiej pracy. W ciągu roku zarządzający i analitycy Caspar TFI odbywają pół tysiąca spotkań i rozmów z zarządami spółek, w które zamierzają inwestować i uczestniczą w dziesiątkach konferencji w całej Europie. Dość powiedzieć, że publikacja rankingu podsumowującego wyniki funduszy inwestycyjnych w 2016 roku zastała Bogdziewicza na konferencji inwestycyjnej we Frankfurcie.

Sprawdź aktualne wyniki naszych funduszy inwestycyjnych!

TAGI: rynki finansowe,

Caspar zdruzgotał konkurencję!

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 1 min