Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach europejskich.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Ogranicza zmienność, inwestuje globalnie, stabilny wzrost w długim terminie.

Więcej: Caspar Stabilny

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne

tekst alternatywnytekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Caspara pierwsza, Caspar trzeci

Strategia Caspara pierwsza, Caspar trzeci

Zarządzana przez Błażeja Bogdziewicza Strategia Akcji Skoncentrowanych znowu okazałą się najlepsza spośród wszystkich produktów inwestycyjnych oferowanych przez polskie firmy asset management.

W ciągu ostatniego roku Strategia Akcji Skoncentrowanych wypracowała dla klientów Caspar Asset Management stopę zwrotu w wysokości 35,58%, a w ciągu ostatnich trzech lat ten wskaźnik wyniósł aż 103,12% (dane na koniec czerwca 2020 roku).

W ramach Strategii Akcji Skoncentrowanych inwestowaliśmy w minionych miesiącach w akcje spółek technologicznych, w tym spółek działających w obszarze biologii. Część portfela zainwestowaliśmy też w akcje spółek określanych jako „value”, aczkolwiek unikaliśmy akcji spółek mogących być ofiarami zmian technologicznych. Pozytywnie do wyników inwestycyjnych przyczyniły się także nasze inwestycje na rynku obligacji rządowych w USA, w tym indeksowanych inflacją (za pośrednictwem ETF-ów). Uważamy, że dla inwestorów obecnie większym ryzykiem jest inflacja niż deflacja. Istotnie ograniczyliśmy zatem nasze inwestycje w obligacje. Rządom trudno będzie zrezygnować z obecnej polityki fiskalnej, co powinno być wsparciem dla rynków akcji. Tym niemniej po dynamicznych wzrostach w minionych miesiącach, możliwy jest wzrost zmienności na giełdach

– tłumaczy Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych.

Warto dodać, że jak wynika z rankingu opublikowanego przez „Gazetę Giełdy Parkiet” 25 sierpnia 2020 roku, Caspar Asset Management jest trzecią pod względem zarówno liczby klientów, jak i wielkości aktywów, firmą asset management na polskim rynku. I jedną z nielicznych, która w ostatnim kwartale zanotowała wzrost liczby klientów oraz wzrost aktywów. Te ostatnie sięgają już niemal pół miliarda złotych.

Artykuł opublikowany w Gazecie Giełdy i Inwestorów “Parkiet” – w 25.08.2020.


Zobacz nasz kanał!

TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Strategia Caspara pierwsza, Caspar trzeci

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 1 min