Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach w Polsce, Turcji, Szwajcarii oraz państwach UE.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Minimalizuje zmienność, zapewnia stabilny wzrost, inwestuje globalnie.

Więcej: Caspar Stabilny

Strategia Akcyjna
Środkowej i Wschodniej Europy

Koncentruje się na rynkach akcyjnych Środkowej i Wschodniej Europy.

Więcej: MASIW

Strategia Zrównoważona
Środkowej i Wschodniej Europy

Inwestycje w regionie przy założeniu średniego ryzyka inwestycyjnego.

Więcej: MZSIW

Strategia Stabilnego Wzrostu
Środkowej i Wschodniej Europy

Inwestycje w regionie przy założeniu małego ryzyka inwestycyjnego.

Więcej: MSWSIWStrategia
Akcji Skoncentrowanych

Koncentruje się na mniejszej liczbie starannie wyselekcjonowanych papierów.

Więcej: MASStrategia
Akcji Spółek Stefy Euro

Celem inwestycyjnym jest uzyskanie długoterminowej rentowności portfela.

Więcej: MASSEStrategia Stabilnego Wzrostu
Akcji Skoncentrowanych

Podstawowym kryterium wyboru lokat jest analiza fundamentalna.

Więcej: SMSWASStrategia Akcyjna
USA

Koncentruje się na rynkach Stanów Zjednoczonych (USA).

Więcej: MAUSAStrategia Zrównoważona
Akcji Skoncentrowanych

Celem inwestycyjnym jest wzrost wartości Portfela i pobicie Benchmarku.

Więcej: SMZAS

tekst alternatywnytekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Akcji Polskich – październik 2018

Piotr Przedwojski, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji PolskichPiotr Przedwojski, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Polskich:

W październiku br. kolejne mocne spadki na GPW, szczególnie w segmencie średnich spółek: WIG20 spadł o 5,8%, mWIG40 o 8,4%, a sWIG80 o 4,5%. Cały indeks WIG spadł o 6,2%. Wynik CAP to spadek o 3,3%.

PKP Cargo otrzymało dofinansowanie w wysokości ok. 288,7 mln zł. To ok. 16% wartości rynkowej spółki. Kurs spadł o 0,1% w dniu podania informacji. Od początku roku spadł o 24%.

Polski Bank Komórek Macierzystych planuje emisję akcji o wielkości do 20% kapitału zakładowego z ceną nie niższą niż 60 zł za akcję. Obecnie spółka nie ma wybranego konkretnego celu akwizycji, jej władze deklarują, że poprzez emisję chcą zapewnić spółce większą elastyczność przy podejmowaniu decyzji o akwizycjach i chcą mieć zabezpieczone finansowanie potencjalnych transakcji.

Kolejne wezwanie na 100% – wraz z dwiema spółkami zależnymi oraz głównym akcjonariuszem grupy, firmą DAO, wzywają do sprzedaży 6,78 mln akcji Berling, stanowiących 38,6 proc. kapitału zakładowego. Cena wezwania to 3,7 zł, 16% niżej niż kurs rynkowy.

PZU TFI zmniejszyło zaangażowanie w ENEA poniżej 5%. Państwowe TFI zmniejsza udział w spółce kontrolowanej przez państwo. Kurs Enea jest swoich minimach od początku notowań.

Druga nie-aportowa (czyli opłacona gotówką) emisja 100 mln zł w Getin Noble – znowu po nominale, czyli 2,73 zł, ale to pięć razy wyżej niż wynosi kurs rynkowy (0,55 zł). Emisja w całości zostanie objęta przez podmioty związane z głównym akcjonariuszem.

PZU ukończyło akwizycję Aliora w marcu 2016 roku, ale obecnie członek zarządu z najdłuższym stażem to p. Gorczyca, obecny w zarządzie Aliora od czerwca 2017 roku. W księgach PZU wartość księgowa Alior Banku jest wyższa o około 800 mln zł od obecnej wyceny rynkowej. PZU nie dokupuje choć do najbliższego progu z wezwaniem ma prawie 2%, a kurs od chwili zakupu spadł o ponad 34% – akcje Aliora były kupowanego przez PZU po 89,25 zł, a obecny kurs wynosi 58,5 zł. Od kiedy głównym akcjonariuszem banku jest PZU, Alior nie wypłacił dywidendy. „Nie jest naszą intencją bycie grupą ubezpieczeniowo-bankową, jest to tylko transakcja finansowa. Chcemy zarobić dla naszych akcjonariuszy. Widzimy tutaj duży potencjał wzrostu wartości” – powiedział w 2015 roku Andrzej Klesyk, prezes PZU, największego asset managera w Polsce.

Wynik CAP to spadek o 3,3%.

TAGI: ctfi,

Simple Share Buttons

Caspar Akcji Polskich – październik 20…

autor: Piotr Przedwojski czas czytania: 2 min