Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach europejskich.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Ogranicza zmienność, inwestuje globalnie, stabilny wzrost w długim terminie.

Więcej: Caspar Stabilny

Caspar Akcji Europejskich

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne

tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Stabilny na niepewny czas – pytania “Parkietu”

Caspar Stabilny na niepewny czas

„Gazeta Giełdy Parkiet” zapytała kilku zarządzających o propozycje dla inwestorów na drugie półrocze obecnego roku. Pytanie jest istotne, bo świat cały czas nie wyszedł z pandemii COVID-19, a uważane za najbezpieczniejsze fundusze dłużne po prostu nie dają zarobić.

Wśród propozycji przedstawionych przez zarządzających w „Parkiecie” przeważają oczywiście fundusze akcyjne. Zarządzający proponują m.in. fundusze globalne, małych i średnich spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, absolutnej stopy zwrotu…

Piotr Rojda, zarządzający funduszami Caspar Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, zaproponował inwestorom fundusz Caspar Stabilny, który tak dobrze spisuje się w ostatnich miesiącach. Dość powiedzieć, że w ciągu minionego roku – od 30 czerwca 2019 do 30 czerwca 2020 roku – ten subfundusz zarobił ponad 11,6%.

Caspar Stabilny inwestuje w trzy klasy aktywów: akcje oraz polskie amerykańskie obligacje skarbowe. Fundusz jest zatem przygotowany na wzrosty na rynkach akcji, ale także powinien sobie poradzić w okresie niepewności, gdzie w szczególności dług amerykański powinien zyskiwać na wartości. Większość aktywów funduszu denominowana jest w dolarze, który także powinien zyskiwać w okresach stresu rynkowego. W ramach części akcyjnej fundusz inwestuje w starannie wyselekcjonowane spółki z całego świata.

– Piotr Rojda CFA, zarządzający Casparem Stabilnym.

Artykuł opublikowany w Gazecie Giełdy i Inwestorów “Parkiet” – w 07.2020.


Caspar Stabilny jako alternatywa dla lokat

TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Caspar Stabilny na niepewny czas – pyta…

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 1 min