Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Nie ma alternatywy dla akcji – Parkiet 22.11.2021

„Parkiet” potwierdza dominującą pozycję Caspara


Błażej Bogdziewicz, dyrektor inwestycyjny w Grupie Caspar, patrzy w przyszłość z umiarkowanym optymizmem i spodziewa się, że fundusze akcyjne w najbliższym czasie nadal będą wypracowywały zysk dla inwestorów.

Na rynku pojawiają się obawy, że długo już trwająca hossa na rynku akcji musi w końcu dobiec końca. Obawy podgrzewane są problemami związanymi między innymi z kryzysem energetycznym i napięciami politycznymi. Niektórzy powołują się także na przykłady z historii, między innymi z końca lat osiemdziesiątych. „Gazeta Giełdy Parkiet” poprosiła o opinię na temat obecnej sytuacji kilku zarządzających. Większość z nich jest zdania, że na razie nie ma mowy o końcu hossy i dramatycznych przecenach na rynkach akcji.

Podobnego zdania jest Błażej Bogdziewicz, dyrektor inwestycyjny w Grupie Caspar i Wiceprezes Caspar Asset Management SA.

Błazej Bogdziewicz, CFA „Z pewnością nie można wykluczyć możliwości przewlekłej korekty, w szczególności po wzrostach w minionych latach i istotnych napływach kapitału na rynek akcji w tym i minionym roku. Nie jest to jednak nasz bazowy scenariusz. Obecnie akcje cały czas generują dochód w postaci gotówki istotnie przewyższający rentowności obligacji i tym samym ciężko o atrakcyjną alternatywę wobec nich. Prawdopodobieństwo korekty wzrosłoby wyraźnie jeślibyśmy obserwowali istotny wzrost rentowności obligacji bądź też byli świadkami pogłębiania się kryzysu energetycznego ”

– tłumaczy na łamach „Gazety Giełdy Parkiet” Błażej Bogdziewicz.

Jak wynika z analizy „Parkietu”, w ostatnim czasie największym zainteresowaniem polskich inwestorów cieszą się fundusze akcji rynków zagranicznych. Do tej grupy należą produkty – fundusze akcji Caspar TFI oraz strategie Caspar Asset Management – które oferuje Grupa Caspar.

Artykuł opublikowany w piśmie „Parkiet” 22 listopada 2021 roku.


Dlaczego warto się zapisać?

  • Przed innymi otrzymasz powiadomienia o wywiadach z naszymi specjalistami.
  • Będziesz na bieżąco z najnowszymi wpisami z bloga, aktualności dotyczących spółki i innych starannie wyselekcjonowanych materiałów.
  • Będziemy Cię informować o aktualnych promocjach.
  • Nie będziesz otrzymywał niechcianych wiadomości.

Zapisz się do newslettera Caspar!


TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Nie ma alternatywy dla akcji – Parkiet …

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 3 min