Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach europejskich.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Ogranicza zmienność, inwestuje globalnie, stabilny wzrost w długim terminie.

Więcej: Caspar Stabilny

Strategia Akcyjna
Środkowej i Wschodniej Europy

Koncentruje się na rynkach akcyjnych Środkowej i Wschodniej Europy.

Więcej: MASIW

Strategia Zrównoważona
Środkowej i Wschodniej Europy

Inwestycje w regionie przy założeniu średniego ryzyka inwestycyjnego.

Więcej: MZSIW

Strategia Stabilnego Wzrostu
Środkowej i Wschodniej Europy

Inwestycje w regionie przy założeniu małego ryzyka inwestycyjnego.

Więcej: MSWSIWStrategia
Akcji Skoncentrowanych

Koncentruje się na mniejszej liczbie starannie wyselekcjonowanych papierów.

Więcej: MASStrategia
Akcji Spółek Stefy Euro

Celem inwestycyjnym jest uzyskanie długoterminowej rentowności portfela.

Więcej: MASSEStrategia Stabilnego Wzrostu
Akcji Skoncentrowanych

Podstawowym kryterium wyboru lokat jest analiza fundamentalna.

Więcej: SMSWASStrategia Akcyjna
USA

Koncentruje się na rynkach Stanów Zjednoczonych (USA).

Więcej: MAUSAStrategia Zrównoważona
Akcji Skoncentrowanych

Celem inwestycyjnym jest wzrost wartości Portfela i pobicie Benchmarku.

Więcej: SMZAS

tekst alternatywnytekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

A A A

Ameryka daje zarobić

Ameryka daje zarobić

„Parkiet” z 24 sierpnia 2018 roku zajął się funduszami inwestującymi w Stanach Zjednoczonych. Na tym rynku od dawna inwestuje również subfundusz Caspar Akcji Europejskich.

I to jaki sposób! W ciągu dwóch ostatnich lat (do 31 lipca br.) nasz fundusz wypracował dla swoich klientów stopę zwrotu przekraczającą 58%!

Dzisiaj jednak słychać głosy, że amerykańska hossa zbliża się do finału. Błażej Bogdziewicz, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Europejskich, nie podziela tej opinii. „Parkiet” opublikował jego opinię na ten temat.

„W ostatnim czasie akcje amerykańskie radziły sobie dużo lepiej niż akcje w Europie czy Azji, ale nie jest to wystarczający powód do znacznego ograniczenia inwestycji na tym rynku. Trudno byłoby znaleźć odpowiedniki najlepszych amerykańskich spółek na innych kontynentach – przekonuje czytelników Parkietu Błażej Bogdziewicz. – Wiele amerykańskich spółek, szczególnie technologicznych, jak Amazon, Nvidla, Aplhabet czy Salesforce, ma faktyczny monopol lub bardzo silną pozycję w swoich branżach i to przeważnie wynikającą z jakości oferowanych produktów. Co więcej, często te firmy systematycznie zwiększają udziały rynkowe i będą w stanie z czasem podnosić cenę za swoje usługi lub produkty, co oczywiście powinno pozytywnie wpłynąć na ich marże. Warto jednak pamiętać, że rynek amerykański nie tylko jest zdecydowanie największy na świecie, ale też w USA inwestorzy są z reguły lepiej chronieni niż w Europie czy na rynkach wschodzących.

W USA regulacje też są dużo bardziej przyjazne dla przedsiębiorców niż w Europie i mimo dużej aktywności prezydenta Trumpa wpływ polityków na decyzje menadżerów jest dużo mniejszy niż na Starym Kontynencie lub w Chinach. W jakimś stopniu uzasadnia to wyższe wyceny amerykańskich spółek. Co ciekawe, dla niektórych europejskich firm, np. Spotify, Talend czy Criteo, rynek amerykański jest podstawowym parkietem notowań. 

Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Akcji Europejskich

Dlaczego my?

Naszym celem jest pomnażanie pieniędzy powierzonych nam przez Klientów. Dla nas oznacza to kierowanie się wyłącznie ich potrzebami, ambicjami, determinacją oraz apetytem na ryzyko. Działamy według najlepszych wielkopolskich wzorców – do przodu, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. My wiemy, że pieniądze nie biorą się z szaleństwa. Pieniądze biorą się z ciężkiej pracy. To fundament naszego działania. Jesteśmy długodystansowcami. Nasze inwestycje są przemyślane i dokładnie „przepracowane”. Unikalna filozofia inwestowania pozwala nam na osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Dzięki niej nasi Klienci solidnie zarabiają, a my zajmujemy czołowe miejsca w rankingach. Nasi zarządzający pracowali w największych firmach asset management, zarządzali największymi funduszami w Polsce. Byli pionierami inwestowania w Europie Środkowej, zdobywali najważniejsze laury. Wygrywali. Teraz grają dla Państwa. Czytaj więcej

TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Ameryka daje zarobić

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 2 min