Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Ameryka daje zarobić

Ameryka daje zarobić

„Parkiet” z 24 sierpnia 2018 roku zajął się funduszami inwestującymi w Stanach Zjednoczonych. Na tym rynku od dawna inwestuje również subfundusz Caspar Akcji Europejskich.

I to jaki sposób! W ciągu dwóch ostatnich lat (do 31 lipca br.) nasz fundusz wypracował dla swoich klientów stopę zwrotu przekraczającą 58%!

Dzisiaj jednak słychać głosy, że amerykańska hossa zbliża się do finału. Błażej Bogdziewicz, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Europejskich, nie podziela tej opinii. „Parkiet” opublikował jego opinię na ten temat.

„W ostatnim czasie akcje amerykańskie radziły sobie dużo lepiej niż akcje w Europie czy Azji, ale nie jest to wystarczający powód do znacznego ograniczenia inwestycji na tym rynku. Trudno byłoby znaleźć odpowiedniki najlepszych amerykańskich spółek na innych kontynentach – przekonuje czytelników Parkietu Błażej Bogdziewicz. – Wiele amerykańskich spółek, szczególnie technologicznych, jak Amazon, Nvidla, Aplhabet czy Salesforce, ma faktyczny monopol lub bardzo silną pozycję w swoich branżach i to przeważnie wynikającą z jakości oferowanych produktów. Co więcej, często te firmy systematycznie zwiększają udziały rynkowe i będą w stanie z czasem podnosić cenę za swoje usługi lub produkty, co oczywiście powinno pozytywnie wpłynąć na ich marże. Warto jednak pamiętać, że rynek amerykański nie tylko jest zdecydowanie największy na świecie, ale też w USA inwestorzy są z reguły lepiej chronieni niż w Europie czy na rynkach wschodzących.

W USA regulacje też są dużo bardziej przyjazne dla przedsiębiorców niż w Europie i mimo dużej aktywności prezydenta Trumpa wpływ polityków na decyzje menadżerów jest dużo mniejszy niż na Starym Kontynencie lub w Chinach. W jakimś stopniu uzasadnia to wyższe wyceny amerykańskich spółek. Co ciekawe, dla niektórych europejskich firm, np. Spotify, Talend czy Criteo, rynek amerykański jest podstawowym parkietem notowań. 

Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Akcji Europejskich

Dlaczego my?

Naszym celem jest pomnażanie pieniędzy powierzonych nam przez Klientów. Dla nas oznacza to kierowanie się wyłącznie ich potrzebami, ambicjami, determinacją oraz apetytem na ryzyko. Działamy według najlepszych wielkopolskich wzorców – do przodu, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. My wiemy, że pieniądze nie biorą się z szaleństwa. Pieniądze biorą się z ciężkiej pracy. To fundament naszego działania. Jesteśmy długodystansowcami. Nasze inwestycje są przemyślane i dokładnie „przepracowane”. Unikalna filozofia inwestowania pozwala nam na osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Dzięki niej nasi Klienci solidnie zarabiają, a my zajmujemy czołowe miejsca w rankingach. Nasi zarządzający pracowali w największych firmach asset management, zarządzali największymi funduszami w Polsce. Byli pionierami inwestowania w Europie Środkowej, zdobywali najważniejsze laury. Wygrywali. Teraz grają dla Państwa. Czytaj więcej

TAGI: rynki finansowe,

Ameryka daje zarobić

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 2 min