Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w globalnych liderów swoich sektorów - Caspar Akcji Światowych Liderów


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Akcyjna USA Caspara najlepsza!

Strategia Akcyjna USA Caspara najlepszą strategią asset management w Polsce


Strategia Akcyjna USA zarządzana przez Caspar Asset Management SA okazała się najbardziej zyskowną wśród wszystkich tego typu produktów oferowanych polskim klientom.

W 2018 roku Strategia Akcyjna USA zarządzana przez Błażeja Bogdziewicza i Łukasza Zymierę wypracowała za cały rok kalendarzowy stopę zwrotu w wysokości 21,43% (wyniki na dzień 31.12.2018). To absolutny rekord, do którego rynkowi rywale Caspara nawet się nie zbliżyli. Potwierdza to ranking przygotowany przez Gazetę Giełdy „Parkiet”*.

Biorąc pod uwagę spadki indeksów giełdowych w ostatnim kwartale 2018 – wynik jest tym bardziej dobry. Warto również wspomnieć, że benchmark dla strategii wzrósł w tym czasie o około 3%.

Warto dodać, że z zestawienia „Parkietu” wynika, że Caspar Asset Management SA jest trzecią firmą na polskim rynku pod względem wielkości aktywów i czwartą jeśli brać pod uwagę liczbę klientów.

Jakie są przewidywania zarządzających na rok 2019?

Łukasz Zymiera, młodszy zarządzający z Caspar Asset Management SA
Styczeń przyniósł mocne odreagowanie na globalnych rynkach akcyjnych po bardzo niekorzystnym ostatnim kwartale 2018 roku. Głównym powodem wzrostów była zapowiedź szefa Fed o elastyczności w zmianie kosztu pieniądza. W najbliższym czasie kluczowe dla rynków będą doniesienia w sprawie negocjacji między USA i Chinami. Nie są to łatwe negocjacje, bo wymagają wielu ustępstw ze strony chińskiej. Uważam, że jest wysokie prawdopodobieństwo porozumienia w najbliższych tygodniach, bo obu stronom zależy na sukcesie. W długim terminie największym ryzykiem dla rynków akcyjnych jest kondycja chińskiej gospodarki, która przez lata była napędzana kredytem. Znaczne spowolnienie wzrostu może doprowadzić do kryzysu w tym kraju. Oczekuję podwyższonej zmienności, bo znajdujemy się w późnej fazie cyklu gospodarczego, a na horyzoncie pozostaje wiele ryzyk. Jednak te warunki sprzyjają znajdywaniu atrakcyjnie wycenionych spółek, które mają przed sobą dobre perspektywy. Moim zdaniem wiele jeszcze jest potencjału w spółkach technologicznych, które korzystają na takich trendach, jak wzrost sprzedaży internetowej, rosnące wydatki na centra danych, czy inwestycje przedsiębiorstw w oprogramowanie w celu usprawnienia procesów, redukcji kosztów i zwiększenia sprzedaży. Warto stawiać na liderów w swoich branżach, na spółki, które mają duże przewagi konkurencyjne i inwestują w swój produkt bądź usługę, aby szybko odpowiadać na zapotrzebowania rynku.

– Łukasz Zymiera, młodszy zarządzający z Caspar Asset Management SA


Sprawdź wyniki zarządzania

* – Parkiet, 2019-02-04

Obejrzyj skąd wzięły się tak dobre wyniki Strategii Akcyjnej USA za rok 2018:

Zobacz nasz kanał!

TAGI: rynki finansowe,

Strategia Akcyjna USA Caspara najlepsza!

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 2 min