Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Caspar Asset Management SA na czele

Strategia Caspar Asset Management SA na czele


Zarządzana przez Wojciecha Ksenia i oferowana przez Caspar Asset Management Specjalistyczna Strategia Polskich Obligacji Skarbowych okazała się najlepsza w swojej konkurencji w styczniu 2022 roku. Zestawienie przygotowała „Gazeta Giełdy Parkiet”.

Leszek Kasperski, prezes Caspar AM Przez ostatni rok odczyty inflacji w Polsce rosły w każdym miesiącu, często mocniej od przewidywań analityków: od 2,4% w lutym 2021 roku do oczekiwanych 9,5% za styczeń 2022 roku. Rada Polityki Pieniężnej od jesieni zeszłego roku już pięć razy podnosiła stopę referencyjną (z 0,10% do 2,75%) i kolejne podwyżki, być może docelowo do 4%, są zapowiadane przez przewodniczącego Adama Glapińskiego. Te wydarzenia tłumaczą trudną sytuację inwestorów na rynku długu skarbowego w ostatnich miesiącach: rentowności obligacji skarbowych musiały dynamicznie rosnąć, a więc ich ceny odpowiednio spadać. Ryzyko stopy procentowej można w tym przypadku ilustrować, przypominając, że ceny pięcioletnich i dłuższych polskich obligacji skarbowych spadły o ponad 10% od początku trzeciego kwartału ubiegłego roku.

Założeniem Specjalistycznej Strategii Polskich Obligacji Skarbowych (3,53% w 2021 roku) jest ograniczenie do minimum zarówno ryzyka kredytowego, jak i ryzyka stopy procentowej. Strategia opiera się na detalicznych obligacjach skarbowych, co pozwala osiągnąć ten cel, ale daje naszym klientom dodatkowe korzyści, przede wszystkim w postaci ochrony przed inflacją. Większość portfela jest bowiem zainwestowana w obligacje indeksowane inflacją, które po pierwszym roku dają już kupon równy dynamice wzrostu cen powiększonej o marżę, co w obecnych warunkach daje bardzo atrakcyjne oprocentowanie.

– Wojciech Kseń zarządzający Specjalistyczną Strategią Polskich Obligacji Skarbowych tak na łamach „Parkietu” skomentował sytuację na rynku długu.

Artykuł opublikowany w “Parkiecie” 13 lutego 2022 roku.


Dlaczego warto się zapisać?

  • Przed innymi otrzymasz powiadomienia o wywiadach z naszymi specjalistami.
  • Będziesz na bieżąco z najnowszymi wpisami z bloga, aktualności dotyczących spółki i innych starannie wyselekcjonowanych materiałów.
  • Będziemy Cię informować o aktualnych promocjach.
  • Nie będziesz otrzymywał niechcianych wiadomości.

Zapisz się do newslettera Caspar!


TAGI: rynki finansowe,

Strategia Caspar Asset Management SA na czele…

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 3 min