Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Warto inwestować zagranicą

Warto inwestować zagranicą

W Warszawie odbyła się zorganizowana przez Gazetę Giełdy „Parkiet” oraz dziennik „Rzeczpospolita” debata poświęcona inwestowaniu poza granicami Polski. Wziął w niej udział Błażej Bogdziewicz, dyrektor inwestycyjny Caspar Asset Management S.A. i zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Europejskich.

Dyskutanci z firm zarządzania aktywami oraz domów maklerskich byli zgodni, że wobec słabości polskiego rynku kapitałowego, kiepskich wyników spółek notowanych na warszawskim parkiecie, a także afer wstrząsających polskim rynkiem kapitałowym, inwestorzy powinni zwrócić uwagę na możliwości, które dają zagraniczne parkiety. Warto pamiętać, że Grupa Caspar od początku swojego istnienia zachęcała do tego inwestorów i oferowała swoim klientom różne możliwości inwestowania poza Polską.

Nawet gdyby polski rynek był mocny i mielibyśmy tu wiele dobrych spółek, to nie widziałbym powodu do ograniczania się tylko do krajowych inwestycji. Dlaczego mielibyśmy sobie ograniczać wybór atrakcyjnych spółek? – powiedział podczas warszawskiej debaty Błażej Bogdziewicz. – Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto inwestować za granicą: coraz większy wpływ na polskie spółki ma to, co robią światowe firmy. Jeśli inwestuje się globalnie, to uzyskaną wiedzę można wykorzystać w inwestycjach krajowych”.

W debacie „Parkietu” i „Rzeczpospolitej” poza Błażejem Bogdziewiczem z Caspar Asset Management S.A. wzięli udział przedstawiciele Franklin Templeton Investments, Domu Maklerskiego mBanku, Domu Maklerskiego XTB, oraz Domu Maklerskiego TMS Brokers.


Obejrzyj też wywiad z Błażejem Bogdziewiczem w CasparTV:

Zobacz nasz kanał!

TAGI: rynki finansowe,

Warto inwestować zagranicą

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 1 min