Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach europejskich.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Ogranicza zmienność, inwestuje globalnie, stabilny wzrost w długim terminie.

Więcej: Caspar Stabilny

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne

tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Akcji Polskich – czerwiec 2017

Piotr Przedwojski, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Polskich Piotr Przedwojski, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Polskich:

W czerwcu 2017 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych lekkie wzrosty: WIG20 wzrósł o 0,8%, mWIG40 o 2,2%, a sWIG80 spadł o 0,9% Cały indeks WIG wzrósł o 1,5%. Wynik CAP to 0%.

Nowy prezes InterCars (syn założyciela) udzielił wywiadu, w którym powiedział: „Przed nami duże zmiany. Technologia, która wchodzi, pojazdy autonomiczne, elektryczne, hybrydowe, da nam szansę na dalszy rozwój, ale też oznacza, że dzisiejszy model biznesowy w perspektywie 10-15 lat najprawdopodobniej nie będzie funkcjonował”. Spółka notowana jest przy wskaźniku cena/zysk około 18x. Murapol, po przejęciu 33% pakietu akcji Skarbiec TFI, planuje rozbudowę jego oferty m.in. o fundusze oparte o inwestycje alternatywne. Spółka chce poszerzyć kadrę zarządzającą o osoby, specjalizujące się zarówno w tradycyjnych obszarach inwestycyjnych, jak i alternatywnych. Murapol będzie chciał porozumieć się z pozostałymi akcjonariuszami w sprawie strategii dla Skarbca TFI. Prezes Murapola deklaruje, że będzie głosował z kupionego pakietu akcji Skarbiec TFI.

Trwają dwa duże IPO na GPW: Getback i Play – obie spółki planują pozyskać łącznie ponad 6 mld zł. Jeśli okażą się sukcesem, będzie to mocny sygnał świadczący o atrakcyjności polskiego rynku/gospodarki również dla inwestorów zagranicznych. Jednocześnie trwa wezwanie Komputronika zmierzające do delistingu. To już 16 spółka w tym roku, która chce opuścić GPW. Właśnie zakończył się wykup mniejszościowych akcjonariuszy i delisting VTG.

CBA zatrzymała dziewięć osób w sprawie zakupu udziałów w firmie African Investment Group (inwestycja Polic w Senegalu). Wśród zatrzymanych był m.in. były prezes Polic.

W czerwcu 2017 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych lekkie wzrosty: WIG20 wzrósł o 0,8%, mWIG40 o 2,2%, a sWIG80 spadł o 0,9% Cały indeks WIG wzrósł o 1,5%. Wynik CAP to 0%.

TAGI: ctfi,

Simple Share Buttons

Caspar Akcji Polskich – czerwiec 2017

autor: Piotr Przedwojski czas czytania: 1 min