Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Akcji Tureckich – lipiec 2017

Piotr Rojda, młodszy zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Tureckich Piotr Rojda, młodszy zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Tureckich:

Caspar Akcji Tureckich odnotował w lipcu wzrost o 2,43%, podczas gdy benchmark wzrósł o 2,73%. W horyzoncie ostatnich trzech lat subfundusz odnotował stopę zwrotu w wysokości 19,69%, natomiast wynik benchmarku był znacznie gorszy i wyniósł -3,86%.

Wskaźnik aktywności gospodarczej PMI wyniósł w lipcu w Turcji 53,6 pkt (54,7 w czerwcu) – dla przypomnienia, wskazanie powyżej 50 pkt oznacza ogólną poprawę koniunktury gospodarczej. Za wzrost lipcowego PMI odpowiadały przede wszystkim produkcja, nowe zamówienia i zatrudnienie.

W lipcu około jedna trzecia spółek z indeksu XU100 podała swoje wyniki za drugi kwartał 2017 roku. Większość spółek odnotowała rezultaty lepsze od oczekiwań analityków. Zagregowane przychody dla 32 spółek, które podały wyniki były o 11% wyższe od konsensusu rynkowego. Zyski spółek zaskoczyły jeszcze bardziej i znalazły się o 13,43% powyżej oczekiwań.

Władze w Ankarze starają się zapewnić niemieckie spółki działające na terytorium Turcji, że napięcia między państwami w żaden sposób nie wpłyną na ich biznes. O bezpieczeństwie inwestorów zapewniali prezydent Erdogan, premier Yildirim oraz wicepremier Simsek. Po niedawnych roszadach w rządzie, rola tego ostatniego wzrosła – Mehmet Simsek będzie jedynym wicepremierem odpowiedzialnym za koordynację polityki gospodarczej. Jeżeli Simsek będzie miał wolną rękę, to tę informację należy uznać za pozytywną. Kompetencje takich postaci, jak Simsek, Ali Babacan czy Erdem Basci (dwóch ostatnich nie ma aktualnie w rządzie ani w banku centralnym) są dobrze postrzegane przez społeczność międzynarodowych inwestorów.

Caspar Akcji Tureckich – lipiec 2017: wzrost o 2,43%, podczas gdy benchmark wzrósł o 2,73%.


Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Akcji Tureckich

Dlaczego my?

Naszym celem jest pomnażanie pieniędzy powierzonych nam przez Klientów. Dla nas oznacza to kierowanie się wyłącznie ich potrzebami, ambicjami, determinacją oraz apetytem na ryzyko. Działamy według najlepszych wielkopolskich wzorców – do przodu, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. My wiemy, że pieniądze nie biorą się z szaleństwa. Pieniądze biorą się z ciężkiej pracy. To fundament naszego działania. Jesteśmy długodystansowcami. Nasze inwestycje są przemyślane i dokładnie „przepracowane”. Unikalna filozofia inwestowania pozwala nam na osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Dzięki niej nasi Klienci solidnie zarabiają, a my zajmujemy czołowe miejsca w rankingach. Czytaj więcej

TAGI: ctfi,

Caspar Akcji Tureckich – lipiec 2017

autor: Piotr Rojda czas czytania: 2 min