Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Globalny – kwiecień 2020

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny - odmrażanie Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny:

W kwietniu 2020 roku Caspar Globalny zyskał 9,90%, wobec wzrostu benchmarku o 7,99%. YTD dla funduszu to wzrost o 10,13%, przy spadku benchmarku o 3,00%.

Rentowności długu USA w kwietniu br. lekko spadły (30y z 1,32% na 1,29%, 10y z 0,67% na 0,64%), co oznacza, że część portfela zainwestowana w obligacje kontrybuowała pozytywnie do wyniku. Lekko umocnił się też dolar z 4,13 na 4,15.

W kwietniu obserwowaliśmy kontynuację wzrostów na rynkach akcji zapoczątkowaną w drugiej połowie marca. Zachowanie rynku akcji znacząco odbiega od realnej gospodarki, w której widać pogorszenie oraz niepewność dotyczącą przyszłości. Wiele spółek zapowiedziało fatalny drugi kwartał oraz wycofało swoje prognozy na 2020 rok w związku z niepewnością dotyczącą trzeciego i czwartego kwartału. Wzrosty na rynku akcji charakteryzowały niskie obroty oraz silny napływ kapitału ze strony inwestorów detalicznych.

Odmrażanie gospodarek

Wyceny wielu akcji znajdują się blisko lub powyżej poziomów sprzed epidemii, natomiast sytuacja makroekonomiczna i epidemiologiczna są niepokojące. Odmrażanie gospodarek może się skończyć kolejną falą zachorowań. Nawet jeśli się to nie wydarzy, to sceptycyzm do podróżowania czy spotkań w większym gronie będzie się utrzymywał, konsumpcja, popyt inwestycyjny i apetyt na ryzyko nie wrócą tak szybko do poziomów sprzed epidemii. Dodatkowo bywały dni, że cały rynek rósł na informacjach o pozytywnych wynikach i zatwierdzonym leku Gileadu na koronawirusa. Lek ten co prawda wykazał benefit, ale tylko jeśli chodzi o zmniejszenie śmiertelności i przyspieszenie powrotu do zdrowia wśród części pacjentów. W świetle tego wyceny wielu spółek wydają się nie być uzasadnione. Inne czynniki ryzyka obejmują tegoroczne wybory prezydenckie w USA oraz potencjalne wznowienie napięć handlowych na linii USA-Chiny.

W kwietniu 2020 roku Caspar Globalny zyskał 9,90%, wobec wzrostu benchmarku o 7,99%. YTD dla funduszu to wzrost o 10,13%, przy spadku benchmarku o 3,00%.

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne/rentowność

.

Co to stopa zwrotu/rentowność

.

Sposób na emeryturę/rentowność


Piotr Rojda ze złotym portfelem

TAGI: ctfi,

Caspar Globalny – kwiecień 2020

autor: Piotr Rojda, CFA czas czytania: 1 min