Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach europejskich.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Ogranicza zmienność, inwestuje globalnie, stabilny wzrost w długim terminie.

Więcej: Caspar Stabilny

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne

tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Akcji Skoncentrowanych – styczeń 2019

Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych | Strategia Akcji Skoncentrowanych - lipiec 2018 Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych:

Strategia Akcji Skoncentrowanych odnotowała w styczniu br. wzrost o 10,71%, wobec wzrostu benchmarku w tym okresie o 6,85%.

Styczeń 2019 roku przyniósł bardzo mocne wzrosty na globalnych rynkach akcji, które były w dużym stopniu odreagowaniem po wcześniejszych spadkach. Z pewnością rynkom akcji pomogła zmiana retoryki amerykańskiego FED-u.

W wypowiedziach członków zarządu Rezerwy Federalnej była ona już sygnalizowana przed ostatnim posiedzeniem, które miało miejsce pod koniec stycznia. Na posiedzeniu FED powstrzymał się od podwyżki stóp procentowych i nie podtrzymał swoich zapowiedzi z poprzedniego miesiąca dotyczących dalszych podwyżek stóp procentowych. Swoją decyzje uzasadnił słabnącą gospodarka światową, sytuacją na rynkach finansowych i niewielką presją inflacyjną. Wskazał też na możliwy wcześniejszy koniec procesu zmniejszania bilansu FED-u. Można odnieść wrażenie, że FED przyznał, że grudniowa decyzja oraz towarzysząca jej retoryka były błędne.

Oprócz FED-u na sytuację na rynkach akcji będą miały wpływ wyniki spółek, które zależały od kondycji światowej gospodarki. Dane z większości gospodarek były w ostatnich miesiącach słabe. Wyjątkiem była gospodarka amerykańska. W dużym stopniu wynika to z problemów chińskiej gospodarki. Trudno będzie o poprawę sytuacji w Chinach bez osiągnięcia porozumienia handlowego z USA. Podtrzymuję swoje wcześniejsze stanowisko, że porozumienie jest prawdopodobne, gdyż zależy na nim zarówno Chińczykom, jak i Trumpowi, aczkolwiek jego zawarcie nie będzie oznaczało końca napięć w relacjach gospodarczych i politycznych. Trwające zwiększanie płynności na chińskim rynku finansowym w wyniku działań Ludowego Banku Chin może poprawić sytuację w chińskiej gospodarce w kolejnych miesiącach. Bez istotnych reform strukturalnych, obejmujących między innymi prywatyzację państwowych przedsiębiorstw, taka poprawa może okazać się jednak krótkotrwała, a co więcej może skłonić FED do ponownego zaostrzenia swojej polityki.

Pod koniec roku rynki finansowe mogą zacząć przykładać coraz większą wagę do kolejnych wyborów prezydenckich w USA. Wśród konkurentów obecnego prezydenta szczególnie widoczni w amerykańskich mediach są politycy Partii Demokratycznej o silnie lewicowych poglądach, również w sferze gospodarczej. Ewentualny sukces jednego z tych w kandydatów w wyborach w roku 2020 może być bardzo źle przyjęty przez rynki finansowe.

Po ostatnich wzrostach – akcje na rynkach światowych notowane są powyżej wieloletniej średniej biorąc pod uwagę takie wskaźniki, jak cena do zysku. Cały czas jednak akcje są atrakcyjnie wycenione porównując dochód, który przynoszą, z dochodami, które można uzyskać z innych klas aktywów, w szczególności z obligacji.

Strategia Akcji Skoncentrowanych odnotowała w styczniu br. wzrost o 10,71%, wobec wzrostu benchmarku w tym okresie o 6,85%.


Obejrzyj skąd wzięły się tak dobre wyniki Strategii Akcyjnej USA za rok 2018:

Zobacz nasz kanał!

TAGI: cam,

Simple Share Buttons

Strategia Akcji Skoncentrowanych – styc…

autor: Blazej Bogdziewicz czas czytania: 2 min