Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Zarobić w tym czasie dała jedynie Strategia zarządzana przez Caspar AM

Zarobić w tym czasie dała jedynie Strategia zarządzana przez Caspar AM

Strategia Akcji Skoncentrowanych Caspar Asset Management SA okazała się najlepsza w rankingu „Parkietu” podsumowującym pierwszy kwartał br..

Andrzej Pałasz, dziennikarz Gazety Giełdy „Parkiet” napisał:

„W pierwszych trzech miesiącach roku średnia strata portfeli typowo akcyjnych wyniosła 4,86. Zarobić w tym czasie dała jedynie Strategia Akcji Skoncentrowanych zarządzana przez Caspar AM”.

Redaktor Andrzej Pałasz dodał także, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zarządzana przez Błażeja Bogdziewicza Strategia Akcji Skoncentrowanych wypracowała stopę zwrotu w wysokości 20,4%.


“Szukamy okazji inwestycyjnych na całym świecie. Nie próbujemy przewidywać zmian kursów akcji, tylko inwestujemy w dobrze zarządzane spółki, które powinny zyskiwać na trendach, które będą kształtowały światową gospodarkę. W wielu branżach obserwujemy bardzo silne zmiany, takie jak wzrost wykorzystania danych czy automatyzacja, które przez niektóre spółki będą wykorzystywane do wzrostu biznesu. Na takich spółkach będziemy się koncentrować.

Nadal będziemy inwestowali w spółki z sektorów, w których obserwujemy mocne i pozytywne trendy, czyli na przykład oprogramowanie dla przedsiębiorstw, e-commerce i produkcja półprzewodników. Wśród niektórych komentatorów i inwestorów ugruntowane jest przekonanie, że sektor technologiczny jest wyraźnie droższy od szerokiego rynku akcji. Tymczasem wskaźnik EV/EBITDA, który pokazuje relacje wartości spółki (zarówno akcji, jak i długu finansowego) do zysku, na poziomie EBITDA dla indeksu MSCI World prognozowany dla roku przyszłego wynosi 9,4, natomiast w przypadku indeksu MSCI World Information Technology 10,5, czyli tylko nieco więcej. Indeks MSCI World Information Technology charakteryzuje się wyższym prognozowanym tempem wzrostu przychodów oraz wyższą stopa zwrotu z kapitału.

W tym roku akcje amerykańskie przyniosą prawdopodobnie dochód w postaci dywidend i buybacków na poziomie ok. 5% lub wyższym, co oznacza, że amerykańskie spółki zasilą swoich akcjonariuszy kwotą powyżej 1200 mld USD, z czego zapewne część powróci na rynek akcji.”

– Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych.W rankingu „Parkietu” Caspar Asset Management SA zajął trzecie miejsce pod względem wielkości aktywów i czwarte pod względem ilości klientów.

TAGI: rynki finansowe,

Zarobić w tym czasie dała jedynie Strategia…

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 1 min