Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Asset Management w drodze na główny parkiet – Puls Biznesu

Leszek Kasperski, prezes Caspar AM


Na łamach „Pulsu Biznesu” z 1 grudnia 2021 roku ukazał się tekst z obszernymi wypowiedziami Leszka Kasperskiego, prezesa Caspar Asset Management S.A., przedstawiający plany naszej spółki dotyczące między innymi wejścia na główny parkiet warszawskiej giełdy.

Od kilku lat Caspar Asset Management S.A. jest notowany na New Connect, ale w przyszłym roku powinien znaleźć się na głównym parkiecie.

Leszek Kasperski, prezes Caspar AM Zdecydowaliśmy się na przeniesienie notowań, bo jesteśmy na to organizacyjnie gotowi. Trzeba było spełnić szereg warunków, co wówczas, kiedy firma była mała, kosztowało stosunkowo dużo i było trudniejsze. Przy aktywach, którymi obecnie zarządzamy, warto zrobić ten krok także dlatego, że ważne jest dla nas zaufanie klientów, a obecność na rynku podstawowym zwiększa wiarygodność”

– tłumaczył „Pulsowi Biznesu” Leszek Kasperski, prezes Caspar AM.

Leszek Kasperski zadeklarował, że prospekt emisyjny zostanie złożony w Komisji Nadzoru Finansowego na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2022 roku. W rozmowie z „Pulsem Biznesu” prezes Kasperski podał, że po trzech kwartałach br. Caspar Asset Management S.A. ma blisko 27 mln zł przychodów i 6,6 mln zł zysku netto (dane skonsolidowane).

– Nasze aktywa to ponad 2,1 mld zł, z czego w funduszach 1,35 mld zł (209 mln zł w otwartych, reszta w dedykowanych zamkniętych). Prawie 800 mln zł klienci powierzyli firmie w ramach świadczonej przez nią usługi asset management. Ale to nie wszystko, bo od początku firma postawiła na własną dystrybucję i celuje w klientów zamożnych i bardzo zamożnych.

– Mamy w Caspar TFI kilku klientów w FIZ-ach. Tworzenie tego typu rozwiązań ma sens przy aktywach przekraczających 30 mln zł. Świadczymy ponadto usługę asset management, do której próg wejścia to 1 mln zł. Usługa z punktu widzenia klienta jest bardziej transparentna niż fundusz inwestycyjny otwarty (FIO), bo co najmniej raz w miesiącu ma on wgląd w portfel. Przy określonej wartości aktywów możemy się też umówić z klientem na strategię indywidualną – tłumaczył Leszek Kasperski.

Caspar koncentruje się na strategiach akcyjnych – dwa z trzech subfunduszy Caspar FIO z oferty towarzystwa to typowe fundusze akcji (jeden inwestuje globalnie, drugi – w akcje spółek europejskich). Trzeci to fundusz stabilnego wzrostu, w którego portfelu do 35% stanowią akcje.

– Skupiamy się na inwestycjach w akcje na rynkach zagranicznych, bo nasi klienci, przedsiębiorcy, którzy mają biznesy w Polsce, mają potrzebę dywersyfikacji. Szukamy ciekawych spółek w branżach technologicznej i biotechnologicznej – mówi Leszek Kasperski.

W rozmowie z „Pulsem Biznesu” prezes Caspar AM zapowiedział poszerzenie oferty FIO: – Wydaje nam się że w tym środowisku stóp procentowych, które się zmieniło, coraz większy sens ma tworzenie funduszy czysto dłużnych. Widzimy też, że część klientów potrzebuje tego typu rozwiązań.

Artykuł opublikowany w „Pulsie Biznesu” 1 grudnia 2021 roku.


Dlaczego warto się zapisać?

  • Przed innymi otrzymasz powiadomienia o wywiadach z naszymi specjalistami.
  • Będziesz na bieżąco z najnowszymi wpisami z bloga, aktualności dotyczących spółki i innych starannie wyselekcjonowanych materiałów.
  • Będziemy Cię informować o aktualnych promocjach.
  • Nie będziesz otrzymywał niechcianych wiadomości.

Zapisz się do newslettera Caspar!


TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Caspar Asset Management w drodze na główny …

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 3 min