Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar najlepszy. Tym razem na rynku długu

Caspar najlepszy. Tym razem na rynku długu


W najnowszym rankingu opublikowanym przez Gazetę Giełdy „Parkiet” Caspar Asset Management SA została sklasyfikowana na trzecim miejscu pod względem liczby obsługiwanych klientów i wielkości aktywów.

Co więcej, w trzecim kwartale bieżącego roku czołowe lokaty w swoich kategoriach zajęły również strategie zarządzane przez Caspar Asset Management SA, a Specjalistyczna Strategia Polskich Obligacji Skarbowych okazała się najlepsza w kategorii Portfele dłużne oraz rynku pieniężnego.

Wojciech Kseń „Ostatnie miesiące na światowych rynkach długu skarbowego nie były korzystne dla inwestorów. Wysokie odczyty inflacji i oczekiwania rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp procentowych przez banki centralne (lub, w niektórych przypadkach, pierwsze podwyżki) spowodowały wzrost rentowności obligacji skarbowych, a więc spadek ich cen. Na polskim rynku nie jest inaczej: inflacja jest wysoka i przyspiesza, Rada Polityki Pieniężnej w swojej komunikacji zapewniała, że nadal jest nastawiona łagodnie, ale zaskoczyła inwestorów podwyżką stopy referencyjnej na początku października (z 0,10% do 0,50%) i ceny obligacji mocno spadły. Kiedy tworzyliśmy naszą Specjalistyczną Strategię Polskich Obligacji Skarbowych, naszym założeniem było ograniczenie do minimum zarówno ryzyka kredytowego, jak i ryzyka stopy procentowej. Strategia opiera się na detalicznych obligacjach skarbowych, co pozwala osiągnąć ten cel, ale daje naszym klientom dodatkowe korzyści, przede wszystkim w postaci ochrony przed inflacją. Większość portfela jest bowiem zainwestowana w obligacje indeksowane inflacją, które po pierwszym roku dają już kupon równy inflacji plus marża, co w obecnych warunkach daje bardzo atrakcyjne oprocentowanie. ”

– Wojciech Kseń, zarządzający Specjalistyczną Strategią Polskich Obligacji Skarbowych.

Artykuł opublikowany w portalu Parkiet 02 listopada 2021 roku.


Dlaczego warto się zapisać?

  • Przed innymi otrzymasz powiadomienia o wywiadach z naszymi specjalistami.
  • Będziesz na bieżąco z najnowszymi wpisami z bloga, aktualności dotyczących spółki i innych starannie wyselekcjonowanych materiałów.
  • Będziemy Cię informować o aktualnych promocjach.
  • Nie będziesz otrzymywał niechcianych wiadomości.

Zapisz się do newslettera Caspar!


TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Caspar najlepszy. Tym razem na rynku długu

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 3 min