Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

„Parkiet” potwierdza dominującą pozycje Caspara

„Parkiet” potwierdza dominującą pozycję Caspara


Już kilka lat temu Caspar Asset Management SA przebojem wdarł się do pierwszej trójki największych firm zarządzania aktywami zamożnych klientów. Ranking „Gazety Giełdy Parkiet” za drugi kwartał tego roku tylko to potwierdził.

Co istotne, tylko dwa spośród trzech największych firm zarządzania aktywami najbogatszych klientów zanotowały wzrost aktywów. Wśród nich jest Caspar Asset Management SA, którego aktywa w drugim kwartale 2021 wzrosły do 774 mln zł. Warto dodać, że większymi aktywami zarządzają tylko dwie spółki należące do międzynarodowych grup bankowych.

Trzeba wreszcie dodać, że Caspar Asset Management SA jest również trzecią pod względem wielkości największą firmą zarządzania aktywami dla najzamożniejszych inwestorów pod względem ilości obsługiwanych klientów. I również przy tym kryterium wyprzedzają nas jedynie dwie międzynarodowe korporacje bankowe.

Nic jednak dziwnego jeśli wziąć pod uwagę wyniki zarządzania strategii oferowanych przez Caspar Asset Management. Jak wynika z rankingu „Gazety Giełdy Parkiet” w okresie od lipca 2020 roku do końca czerwca 2021 roku Specjalistyczna Strategia Spółek Biotechnologicznych i Ochrony Zdrowia wypracowała stopę zwrotu w wysokości 76,22% i zajęła najwyższe miejsce na podium.

Bardzo dobre wyniki przyniosły również inne strategie Caspara. Specjalistyczna Strategia Spółek Globalnych z wynikiem 50,96% została sklasyfikowana na trzecim miejscu, a kolejne miejsce zajęła Strategia Akcji Skoncentrowanych z wynikiem 49,77%. Na tym nie koniec, imponujące wyniki – co wyraźnie widać w rankingu „Gazety Giełdy Parkiet” – zanotowały także Specjalistyczna Strategia Akcyjna Selektywna (46,52%), Strategia Akcyjna USA (45,76%) i Strategia Akcji Spółek Strefy Euro (32,94%).

Piotr Rojda, CFA „Strategia inwestuje głównie w małe spółki biotechnologiczne. Sektor ten radził sobie bardzo dobrze w ubiegłym roku, częściowo na pozytywnym sentymencie w związku z rozwojem szczepionek wykreowanym w pewnym stopniu także przez inwestorów na co dzień nieobecnych w tym sektorze. Ta grupa zdaje się w tym roku opuszczać sektor biotechnologiczny. Jest to jeden z powodów, dla których sektor jest w tym roku pod presją i radzi sobie gorzej niż na przykład spółki technologiczne. Dodatkowo na sentyment negatywnie wpływały zapowiedzi podwyżki podatków od zysków kapitałowych przez administrację Joe Biden’a oraz brak stałego szefa FDA (Food and Drug Administration) i kilka >>szorstkich<< decyzji Komisji, które wydłużyły dla wielu spółek proces decyzyjny o zatwierdzenie leku. Strategia dobre wyniki osiąga dzięki selekcji spółek i ekspozycji na najważniejsze zmiany w medycynie, które zrewolucjonizują wiele obszarów. W czerwcu Intellia Therapeutics podała dane, które są ważne dla samej spółki, ale też istotne w kontekście >>rewolucji genetycznej<<. Intellia podała pierwsze w historii dane o udanej edycji genomu wewnątrz organizmu człowieka. Wcześniej miały miejsce jedynie pojedyncze przypadki kiedy ludzki genom udało się edytować poza organizmem (komórki zostały najpierw pozyskane od pacjenta i edycja nastąpiła w warunkach laboratoryjnych). Inwestycje w ten sektor wiążą się z bardzo dużym ryzykiem inwestycyjnym."

– Piotr Rojda, zarządzający Specjalistyczną Strategią Spółek Biotechnologicznych i Ochrony Zdrowia.

Artykuł opublikowany w portalu Parkiet 02 sierpnia 2021 roku.


Dlaczego warto się zapisać?

  • Przed innymi otrzymasz powiadomienia o wywiadach z naszymi specjalistami.
  • Będziesz na bieżąco z najnowszymi wpisami z bloga, aktualności dotyczących spółki i innych starannie wyselekcjonowanych materiałów.
  • Będziemy Cię informować o aktualnych promocjach.
  • Nie będziesz otrzymywał niechcianych wiadomości.

Zapisz się do newslettera Caspar!


TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

„Parkiet” potwierdza dominującą pozycje…

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 2 min