Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Akcyjna USA – czerwiec 2021

Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych, czerwiec 2018, spadkir Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcyjną USA:

Strategia Akcyjna USA odnotowała w czerwcu 2021 roku wzrost o 15,02% podczas gdy benchmark wzrósł o 6,42%.

Ceny konsumpcyjne w USA wzrosły w czerwcu rok do roku o 5,4%. Mimo danych o wysokiej inflacji, rentowności obligacji są obecnie na wyraźnie niższych poziomach niż kilka tygodni temu – rentowności obligacji 10-letnich wynoszą 1,32%.

Wydaje się, że większość analityków i inwestorów spodziewała się, że w szczególności wobec danych o inflacji rentowności przekroczą 2%, a nie spadną. Takie zachowanie rynku obligacji może z jednej strony być rezultatem właśnie powszechności oczekiwania wzrostu rentowności, czyli spadku cen obligacji, z drugiej natomiast inwestorzy mogą spodziewać się spadku inflacji w dłuższym terminie. Czynniki dezinflacji takie, jak konkurencja międzynarodowa czy postęp techniczny, mogą cały czas odgrywać istotną rolę i trzymać inflację pod kontrolą. Nie bez znaczenia będzie oczywiście prowadzona polityka fiskalna. Jej ekspansywna kontynuacja czy, jak postulują niektórzy, jej poszerzanie, może przyczynić się do wzrostu inflacji.

Obecnie nie zakładam, że w najważniejszych gospodarkach zostaną wprowadzone najbardziej radykalne pomysły na świadczenia socjalne, takie jak dochód gwarantowany, czyli stałe zasiłki dla każdego.

Wobec niskich rentowności na rynkach obligacji akcje pozostają jednym z bardziej oczywistych sposobów na poprawę dochodowości portfela. Za dochód z akcji przyjąć możemy przykładowo generowane przez spółki przepływy gotówkowe. Wzrosty na rynkach akcji, inaczej niż w poprzednich tygodniach, były raczej skoncentrowane na największych spółkach. Wydaje się, że może to wynikać z jednej strony z niższego optymizmu wśród inwestorów po części wywołanych obawami o powrót pandemii, a z drugiej oznak pewnego, na razie bardzo umiarkowanego, schłodzenia koniunktury w pewnych branżach, np. na rynku mieszkaniowym w USA. Świadczyć o tym mogą dane o nowych wnioskach o kredyty hipoteczne w USA, których liczba ostatnio spadła do najniższego poziomu w tym roku. Niewielkie schłodzenie koniunktury nie jest w mojej ocenie niczym negatywnym, przeciwnie, zbyt gwałtowny wzrost popytu spekulacyjnego mógłby stanowić rosnące ryzyko dla sektora finansowego i światowej gospodarki.

Inwestując Państwa środki, kierujemy się przede wszystkim długoterminowym potencjałem spółek, a niekoniecznie oczekiwaniami krótkoterminowych zmian koniunktury. W mojej ocenie niezmiennie jednym z najbardziej atrakcyjnych w długim terminie, ale też ryzykownym obszarem inwestycji pozostaje branża biotechnologiczna. Po zeszłorocznym sukcesie dwóch firm wytwarzających szczepionki na Covid-19 w oparciu o technologię mRNA, pod koniec czerwca jedna ze spółek ogłosiła, że udało jej się zmodyfikować w celach terapeutycznych ludzkie DNA dzięki wykorzystaniu technologii CRISPR. Jest prawdopodobne, że nadchodzące lata przyniosą kolejne dobre informacje z tej branży.

Strategia Akcyjna USA odnotowała w czerwcu 2021 roku wzrost o 15,02% podczas gdy benchmark wzrósł o 6,42%.

Podobne wpisy:


Ryzyko inwestycyjne

.

Co to stopa zwrotu

.

Jak zacząć inwestować?


Zobacz nasz kanał!

TAGI: cam,

Strategia Akcyjna USA – czerwiec 2021

autor: Błażej Bogdziewicz, CFA czas czytania: 2 min