Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Portfel funduszy inwestycyjnych Caspara najlepszy w „Parkiecie” z 11 maja 2018

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny. Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny:

W „Parkiecie” z 11 maja 2018 roku kolejna edycja „Portfela funduszy inwestycyjnych” z udziałem Piotra Rojdy, zarządzającego subfunduszem Caspar Globalny. Portfel naszego przedstawiciela okazał się w minionym miesiącu najlepszy.

„Kwiecień dla portfeli funduszy Parkietu można uznać za udany – wszyscy zarządzający wypracowali zysk. Najwięcej zyskał portfel Piotra Rojdy (+1,43%), młodszego zarządzającego w Caspar AM. Drugi wynik uzyskał Grzegorz Zatryb (+1,24%) – podsumowuje dziennikarz „Parkietu” Andrzej Pałasz. – Średnia ze wszystkich portfeli to +0,7%. Kolejny miesiąc może okazać się jednak mniej sprzyjający. Choć przełom marca i kwietnia wielu odczytało jako przełom w dwumiesięcznej korekcie, to w drugiej połowie kwietnia i na początku maja obserwowaliśmy kolejne spadki. To odbiło się na nastrojach części zarządzających, którzy zmniejszyli udział akcji w portfelu”.

Piotr Rojda nie poszedł tym tropem. Na kolejny miesiąc zaproponował tylko niewielkie zmiany w swoim portfelu, który w maju br. wygląda następująco:

  • Caspar Globalny 40%
  • Caspar Akcji Europejskich 30%
  • Caspar Ochrony Kapitału 30%

“Kwiecień dostarczył mieszane dane gospodarcze i finansowe. Z jednej strony otrzymaliśmy niższe wskazania indeksów PMI, część spółek podała ostrożne prognozy, np. amerykański Caterpillar zakomunikował, że marża z pierwszego kwartału to „high water mark” na resztę roku, TSMC – największy producent układów scalonych na zlecenie – obniżył prognozy na drugi kwartał 2018 roku w związku z gorszą sprzedażą smartfonów, konserwatywny ton o kolejnych miesiącach słyszeliśmy też z kilku spółek japońskich i europejskich, w których przypadku po części na prognozy wpływ miał słaby dolar. Z drugiej strony jednak spółki nadal zwiększają zyski pobijając oczekiwania analityków. Indeksy PMI, mimo niższych odczytów, dalej pozostają na poziomie powyżej 50 pkt, oznaczającego ogólną poprawę koniunktury. Rentowności 10-letnich obligacji amerykańskich, mimo że osiągnęły psychologiczny poziom 3% (psychologiczny, bo nieprzynoszący żadnych dodatkowych ekonomicznych implikacji w porównaniu z 2,97% czy 3,03%), dalej nie stanowią konkurencji dla stóp zwrotu z rynku akcji (dywidendy + buybacki). W związku z powyższym na maj proponuję jedynie lekko zmieniony skład naszych funduszy.”

– komentuje Piotr Rojda
zarządzający Caspar Globalny

Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Globalny

TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Portfel funduszy inwestycyjnych Caspara najle…

autor: Piotr Rojda czas czytania: 2 min