Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach europejskich.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Ogranicza zmienność, inwestuje globalnie, stabilny wzrost w długim terminie.

Więcej: Caspar Stabilny

Strategia Akcyjna
Środkowej i Wschodniej Europy

Koncentruje się na rynkach akcyjnych Środkowej i Wschodniej Europy.

Więcej: MASIW

Strategia Zrównoważona
Środkowej i Wschodniej Europy

Inwestycje w regionie przy założeniu średniego ryzyka inwestycyjnego.

Więcej: MZSIW

Strategia Stabilnego Wzrostu
Środkowej i Wschodniej Europy

Inwestycje w regionie przy założeniu małego ryzyka inwestycyjnego.

Więcej: MSWSIWStrategia
Akcji Skoncentrowanych

Koncentruje się na mniejszej liczbie starannie wyselekcjonowanych papierów.

Więcej: MASStrategia
Akcji Spółek Stefy Euro

Celem inwestycyjnym jest uzyskanie długoterminowej rentowności portfela.

Więcej: MASSEStrategia Stabilnego Wzrostu
Akcji Skoncentrowanych

Podstawowym kryterium wyboru lokat jest analiza fundamentalna.

Więcej: SMSWASStrategia Akcyjna
USA

Koncentruje się na rynkach Stanów Zjednoczonych (USA).

Więcej: MAUSAStrategia Zrównoważona
Akcji Skoncentrowanych

Celem inwestycyjnym jest wzrost wartości Portfela i pobicie Benchmarku.

Więcej: SMZAS

tekst alternatywnytekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Caspara liderem
w 2017 roku

Strategia Akcji Spółek Strefy Euro wyróżniona!

Strategia Akcji Spółek Strefy Euro z najwyższą stopą zwrotu wg Gazety Giełdy Parkiet

Weekendowa „Gazeta Giełdy Parkiet”, najbardziej prestiżowe pismo wszechstronnie informujące o najważniejszych wydarzeniach na rynku kapitałowym, podsumowała rok 2017 w segmencie firm asset management. W podsumowaniu naczelne miejsce zajęła Strategia Akcji Spółek Strefy Euro, która wypracowała dla swoich klientów najwyższą stopę zwrotu – blisko 33 procent!

Strategia Akcji Spółek Strefy Euro – samotny lider

Zarządzana przez Błażeja Bogdziewicza, wiceprezesa i dyrektora inwestycyjnego Caspar Asset Management SA strategia okazała się właściwie samotnym liderem. „Gazeta Giełdy Parkiet” wskazuje, że podczas gdy Strategia Akcji Spółek Strefy Euro dała w 2017 roku swoim klientom 32,6%, to druga pod względem wysokości stopa zwrotu wyniosła tylko 23,7%.

Optymizm jest rzeczywiście spory, ale do euforii daleko

Warto dodać, że Błażej Bogdziewicz pozostaje optymistą jeśli chodzi o zachowanie zarządzanych przez niego produktów – poza Strategią Akcji Spółek Strefy Euro również Strategia Akcji Skoncentrowanych oraz subfundusz Caspar Akcji Europejskich – w najbliższych miesiącach.

“Gdyby złoty w zeszłym roku nie umocnił się do euro, nasza Strategia Akcji Spółek Strefy Euro zarobiłaby jeszcze więcej.”

– nie ukrywa Błażej Bogdziewicz,
wiceprezes i dyrektor inwestycyjny Caspar AM.

“90 proc. spółek w portfelu pochodzi z eurolandu, do tego dochodzą pojedyncze pozycje z takich krajów jak Szwajcaria czy Wielka Brytania. Co do zasady, najwięcej zyskaliśmy dzięki inwestycjom w przedsiębiorstwa niemieckie, jeżeli chodzi o branże – technologiczną i półprzewodników, ale nie tylko – w portfelu znaleźli się również przedstawiciele sektorów finansowego i chemicznego. Jako przykłady mogę wymienić austriacką spółkę AMS, produkującą urządzenie, które w iPhonie X skanuje twarz, włoski bank Banca IFIS, czy produkujący podzespoły elektroniczne wykorzystywane w przemyśle niemiecki Infineon.”

– tłumaczy dziennikarzowi „Parkietu” Błażej BogdziewiczPytany o perspektywy kontynuacji hossy wiceprezes i dyrektor inwestycyjny Caspar Asset Management SA jest raczej spokojny:

“Optymizm jest rzeczywiście spory, ale do euforii daleko. Jakkolwiek zabrzmi to absurdalnie – akcje mogą być jeszcze droższe. Rzeczywiście do funduszy akcji, szczególnie ETF, w zeszłym roku napłynęło sporo kapitału, ale fundusze oparte na obligacjach pozyskały go jeszcze więcej. Globalny wzrost gospodarczy, łagodzenie polityki fiskalnej w USA i pojawienia się presji inflacyjnej oznacza, że duzi globalni inwestorzy, którzy zainwestowali biliony USD w obligacje (Chiny mają ok. 3 bln USD w papierach dłużnych) są wystawieni na spore ryzyko straty. Rotacja kapitału z instrumentów dłużnych ku udziałowym na dobrą sprawę dopiero się zaczyna, np. norweski fundusz naftowy, zarządzający 1 bln USD, zapowiedział ostatnio, że zwiększy udział akcji kosztem obligacji w swoim portfelu. Dla akcji nie ma w tej chwili alternatywy – nie są nią drogie nieruchomości czy Bitcoin.”

– przekonuje Błażej Bogdziewicz.Caspar Asset Management SA jest trzecią firmą w Polsce pod względem wielkości aktywów

Warto dodać, że z zestawienia „Gazety Giełdy Parkiet” wynika, że pod względem wielkości aktywów Caspar Asset Management SA jest trzecią firmą w Polsce, a wyprzedzają ją tylko spółki należące do korporacyjnych grup bankowych.Dowiedź się więcej:

TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Strategia Caspara liderem
w 2017 roku…

autor: Caspar AM czas czytania: 2 min