Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Caspara liderem
w 2017 roku

Strategia Akcji Spółek Strefy Euro wyróżniona!

Strategia Akcji Spółek Strefy Euro z najwyższą stopą zwrotu wg Gazety Giełdy Parkiet

Weekendowa „Gazeta Giełdy Parkiet”, najbardziej prestiżowe pismo wszechstronnie informujące o najważniejszych wydarzeniach na rynku kapitałowym, podsumowała rok 2017 w segmencie firm asset management. W podsumowaniu naczelne miejsce zajęła Strategia Akcji Spółek Strefy Euro, która wypracowała dla swoich klientów najwyższą stopę zwrotu – blisko 33 procent!

Strategia Akcji Spółek Strefy Euro – samotny lider

Zarządzana przez Błażeja Bogdziewicza, wiceprezesa i dyrektora inwestycyjnego Caspar Asset Management SA strategia okazała się właściwie samotnym liderem. „Gazeta Giełdy Parkiet” wskazuje, że podczas gdy Strategia Akcji Spółek Strefy Euro dała w 2017 roku swoim klientom 32,6%, to druga pod względem wysokości stopa zwrotu wyniosła tylko 23,7%.

Optymizm jest rzeczywiście spory, ale do euforii daleko

Warto dodać, że Błażej Bogdziewicz pozostaje optymistą jeśli chodzi o zachowanie zarządzanych przez niego produktów – poza Strategią Akcji Spółek Strefy Euro również Strategia Akcji Skoncentrowanych oraz subfundusz Caspar Akcji Europejskich – w najbliższych miesiącach.

“Gdyby złoty w zeszłym roku nie umocnił się do euro, nasza Strategia Akcji Spółek Strefy Euro zarobiłaby jeszcze więcej.”

– nie ukrywa Błażej Bogdziewicz,
wiceprezes i dyrektor inwestycyjny Caspar AM.

“90 proc. spółek w portfelu pochodzi z eurolandu, do tego dochodzą pojedyncze pozycje z takich krajów jak Szwajcaria czy Wielka Brytania. Co do zasady, najwięcej zyskaliśmy dzięki inwestycjom w przedsiębiorstwa niemieckie, jeżeli chodzi o branże – technologiczną i półprzewodników, ale nie tylko – w portfelu znaleźli się również przedstawiciele sektorów finansowego i chemicznego. Jako przykłady mogę wymienić austriacką spółkę AMS, produkującą urządzenie, które w iPhonie X skanuje twarz, włoski bank Banca IFIS, czy produkujący podzespoły elektroniczne wykorzystywane w przemyśle niemiecki Infineon.”

– tłumaczy dziennikarzowi „Parkietu” Błażej BogdziewiczPytany o perspektywy kontynuacji hossy wiceprezes i dyrektor inwestycyjny Caspar Asset Management SA jest raczej spokojny:

“Optymizm jest rzeczywiście spory, ale do euforii daleko. Jakkolwiek zabrzmi to absurdalnie – akcje mogą być jeszcze droższe. Rzeczywiście do funduszy akcji, szczególnie ETF, w zeszłym roku napłynęło sporo kapitału, ale fundusze oparte na obligacjach pozyskały go jeszcze więcej. Globalny wzrost gospodarczy, łagodzenie polityki fiskalnej w USA i pojawienia się presji inflacyjnej oznacza, że duzi globalni inwestorzy, którzy zainwestowali biliony USD w obligacje (Chiny mają ok. 3 bln USD w papierach dłużnych) są wystawieni na spore ryzyko straty. Rotacja kapitału z instrumentów dłużnych ku udziałowym na dobrą sprawę dopiero się zaczyna, np. norweski fundusz naftowy, zarządzający 1 bln USD, zapowiedział ostatnio, że zwiększy udział akcji kosztem obligacji w swoim portfelu. Dla akcji nie ma w tej chwili alternatywy – nie są nią drogie nieruchomości czy Bitcoin.”

– przekonuje Błażej Bogdziewicz.Caspar Asset Management SA jest trzecią firmą w Polsce pod względem wielkości aktywów

Warto dodać, że z zestawienia „Gazety Giełdy Parkiet” wynika, że pod względem wielkości aktywów Caspar Asset Management SA jest trzecią firmą w Polsce, a wyprzedzają ją tylko spółki należące do korporacyjnych grup bankowych.Dowiedź się więcej:

TAGI: rynki finansowe,

Strategia Caspara liderem
w 2017 roku…

autor: Caspar AM czas czytania: 2 min