Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w globalnych liderów swoich sektorów - Caspar Akcji Światowych Liderów


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Akcji Tureckich – sierpień 2017

Piotr Rojda, młodszy zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Tureckich Piotr Rojda, młodszy zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Tureckich:

Caspar Akcji Tureckich odnotował w sierpniu spadek o 2,65%, podczas gdy benchmark wzrósł o 4,36%. W horyzoncie ostatnich trzech lat subfundusz odnotował stopę zwrotu w wysokości 15,19%, natomiast wynik benchmarku był znacznie gorszy i wyniósł 0,75%.

Wskaźnik aktywności gospodarczej PMI wyniósł w sierpniu w Turcji 55,3 pkt, co oznacza wzrost w stosunku do ubiegłego miesiąca, gdy ten wskaźnik osiągał poziom 53,6. Dla przypomnienia, wskazanie powyżej 50 pkt oznacza ogólną poprawę koniunktury gospodarczej.

W sierpniu 2017 roku do poziomu 10,68% w ujęciu rocznym wzrósł wskaźnik inflacji CPI. Dla porównania, wskaźnik ten osiągnął w lipcu br. poziom 9,79%. Najszybciej rosły ceny w sektorze transportowym oraz ceny żywności (odpowiednio 17,38% i 11,97% w ujęciu rocznym).

Napięcie między Turcją a Niemcami wzrosło po niedzielnym oświadczeniu Angeli Merkel w trakcie debaty wyborczej. Kanclerz Niemiec zapowiedziała, że będzie konsultowała z liderami państw członkowskich Unii Europejskiej zerwanie wieloletnich już negocjacji integracyjnych z Turcją. W odpowiedzi, rzecznik prezydenta Erdogana oskarżył niemieckich polityków o uleganie populizmowi w celu zdobycia elektoratu przed wyborami parlamentarnymi, zaplanowanymi na 24 września. Unia Europejska odgrywa kluczową rolę dla tureckiej gospodarki. Handel Turcji i wspólnoty europejskiej opiewa na 140 mld dolarów rocznie.

Caspar Akcji Tureckich – sierpień 2017: spadek o 2,65%, podczas gdy benchmark wzrósł o 4,36%..


Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Akcji Tureckich

TAGI: ctfi,

Caspar Akcji Tureckich – sierpień 2017…

autor: Piotr Rojda czas czytania: 1 min