Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Globalny – maj 2020

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny - lockdown Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny:

W maju 2020 roku Caspar Globalny zyskał 0,91%, wobec spadku benchmarku o 0,11%. Od początku roku fundusz osiągnął wzrost o 11,13%, przy spadku benchmarku o 3,11%.

Negatywnie na wyniki w maju wpłynął wzrost rentowności długu skarbowego USA (dla obligacji 30-letnich z 1,28% na 1,4%), a co za tym idzie ceny obligacji spadły, a dolar osłabił się wobec polskiej waluty (z 4,15 na 4).

Lockdown – ryzyko kolejnego spada?

Mimo rekordowej liczby osób zakażonych wirusem COVID-19 w wielu krajach okazuje się, że niewielu jest pacjentów w ciężkim stanie („severity” jest niskie), dodatkowo obserwujemy kolejne postępy w rozwoju leków (faza trzecia testowania szczepionki przez Modernę powinna ruszyć w lipcu, rozwijanych jest kilka innych szczepionek, do tego przeciwciała neutralizujące i inne leki oraz coraz dokładniejsze i szybsze testy). Oznacza to, że ryzyko poważnej drugiej fali i kolejnych masowych lockdownów spadło. Mimo że wpływ na gospodarkę jest na tym etapie trudny do skwantyfikowania, to banki centralne i rządy wielu państw podjęły znaczące działania do mitygowania tego wpływu (ekspansywna polityka fiskalna i monetarna). Wiele pieniędzy zostało rozdanych bez sensu, trafiło do ludzi i firm, które niekoniecznie tego potrzebowały, poziomy oszczędności są bardzo wysokie, a ogólny excess liquidity wspiera ceny aktywów ryzykownych.

Działania rządów i banków centralnych oraz rosnące szanse Joe Bidena na wygraną w wyborach prezydenckich w USA zwiększają w mojej ocenie scenariusz inflacyjny.

W maju 2020 roku Caspar Globalny zyskał 0,91%, wobec spadku benchmarku o 0,11%. Od początku roku fundusz osiągnął wzrost o 11,13%, przy spadku benchmarku o 3,11%.

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne/rentowność

.

Co to stopa zwrotu/rentowność

.

Sposób na emeryturę/lockdown


Piotr Rojda ze złotym portfelem

TAGI: ctfi,

Simple Share Buttons

Caspar Globalny – maj 2020

autor: Piotr Rojda, CFA czas czytania: 1 min