Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategie Caspara zdominowały ranking

Strategie Caspara zdominowały ranking


Strategia Akcyjna USA zarządzana przez Błażeja Bogdziewicza i Łukasza Zymierę okazała się absolutnym liderem rankingu Gazety Giełdy „Parkiet”. I absolutnie osamotnionym, bo konkurencji zostali daleko w tyle. Bardzo daleko.

Jakie wyniki pozwoliły zdominować ranking?


W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy – między kwietniem 2018 roku a końcem marca 2019 roku – Strategia Akcyjna USA przyniosła inwestorom ponad 40-procentową stopę zwrotu, podczas gdy wyniki innych strategii zajmujących ranking – nie zbliżyły się nawet do rezultatu dwucyfrowego! Jedynym wyjątkiem była Strategia Akcji Skoncentrowanych, również Caspara Asset Management SA, również zarządzana przez Błażeja Bogdziewicza. W tym wypadku stopa zwrotu wyniosła 24,60%.

Obie strategie Caspar Asset Management SA okazały się również absolutnymi liderami w pierwszym kwartale tego roku, wypracowując stopę zwrotu w wysokości 24,38% (Strategia Akcji Amerykańskich) oraz 22,27% (Strategia Akcji Skoncentrowanych). Na trzecim miejscu – z wynikiem 15,64% – znalazła się jedna ze strategii zarządzanych przez Skarbiec TFI.

Błażej Bogdziewicz, zarządzający z Caspar Asset Management SA
Bardzo dobre wyniki Strategii Akcyjnej USA, które zostały osiągnięte w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, ale również podczas ostatniego kwartału, zawdzięczamy przede wszystkim trafnemu doborowi spółek. Udało nam się zainwestować w bardzo dobre amerykańskie spółki technologiczne, szczególnie mniejsze i średnie firmy tworzące oprogramowanie. W odpowiednim momencie, przed spadkami w czwartym kwartale 2018 roku, ograniczyliśmy też alokację w akcje i zwiększyliśmy ją pod koniec roku, gdy naszym zdaniem pesymizm na rynkach osiągnął bardzo wysoki poziom oraz dodatkowo po zmianie polityki monetarnej FED-u w styczniu 2019 roku.

Oprócz spółek technologicznych istotną część aktywów inwestujemy w ramach strategii w spółki sektora ochrony zdrowia oraz spółki zbrojeniowe. Cały czas widzimy wiele okazji na amerykańskim rynku akcyjnym. Największym ryzykiem dla hossy mogłaby być zmiana polityki monetarnej Rezerwy Federalnej, co jednak wydaje się w najbliższych miesiącach mało prawdopodobne.

– Błażej Bogdziewicz, zarządzający z Caspar Asset Management SA

Źródło: Parkiet 2019-05-13

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne

.

Co to stopa zwrotu

.

Strategia Akcyjna USA


Co o prognozach sądzą zarządzający z Caspar Asset Management SA i jak zapatrują się na akcje europejskie?

Zobacz nasz kanał!

TAGI: rynki finansowe,

Strategie Caspara zdominowały ranking

autor: Caspar AM czas czytania: 2 min