Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników Grupy Caspar »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Akcji Europejskich najlepszy

Caspar Akcji Europejskich najlepszy w grupie funduszy akcji europejskich


Analizy Online, profesjonalny portal zajmujący się inwestycjami na rynku kapitałowym, podsumował pierwszy miesiąc 2019 roku na rynku funduszy inwestycyjnych. Okazało się, że po raz kolejny najwyższą stopę zwrotu w kategorii fundusze akcji europejskich wypracował Caspar Akcji Europejskich zarządzany przez Błażeja Bogdziewicza.

Styczeń 2019 roku przyniósł wreszcie zmianę nastrojów na rynkach akcji. W minionym miesiącu popyt przewyższał podaż. Duża w tym zasługa amerykańskiego banku centralnego, który złagodził swoje stanowisko i oddalił tym samym spekulacje o nadchodzącej podwyżce stóp procentowych. Taka podwyżka mogłaby zaszkodzić funduszom akcyjnym.


W minionym miesiącu dobrze poradziły sobie także fundusze akcji europejskich rynków rozwiniętych – średnia stopa zwrotu wyniosła +7,5%. Dobre nastroje panowały na parkietach, pomimo utrzymującego się ryzyka politycznego w postaci brexitu – brytyjski parlament odrzucił porozumienie wypracowane przez rząd Theresy May, a kwestia warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wciąż pozostaje otwarta. Najlepszy wynik wypracował Caspar Akcji Europejskich (Caspar Parasolowy FIO), który zyskał +12,0%.

– napisali analitycy Analiz.

Warto zwrócić uwagę, że o ile, jak napisały Analizy Online, średni wzrost w kategorii funduszy inwestujących w akcje na rynkach rozwiniętych wyniósł 7,5%, to Caspar Akcji Europejskich wzrósł aż o 12%! Pozwala to z optymizmem patrzeć na nadchodzące miesiące i zwraca uwagę, że słabsze wyniki z czwartego kwartału ubiegłego roku mogły być wyłącznie większą korektą.

Cały komentarz Analiz dostępny jest tutaj.


Sprawdź wyniki subfunduszuObejrzyj skąd wzięły się tak dobre wyniki Strategii Akcyjnej USA za rok 2018:

Zobacz nasz kanał!

TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Caspar Akcji Europejskich najlepszy

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 1 min