Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Globalny w absolutnym topie

Caspar Globalny w absolutnym topie


Caspar Globalny po raz kolejny w swojej historii znalazł się w bardzo wąskiej grupie funduszy inwestycyjnych, które wypracowały najlepsze wyniki dla swoich inwestorów. W czerwcu br. jego zarządzający, Piotr Rojda (CFA), wypracował dwucyfrową stopę zwrotu!


Przeczytaj też poradnik inwestora – co to jest stopa zwrotu.


Analizy.pl, specjalistyczny portal zajmujący się inwestycjami na rynku kapitałowym, w publikacji z 5 lipca br. podsumowały wyniki funduszy inwestycyjnych za czerwiec 2021 roku. Caspar Globalny z wynikiem 12,57% znalazł się wśród trzech najlepszych funduszy inwestycyjnych polskich TFI.

Nie było to wcale takie łatwe, bo w minionym miesiącu indeks AC World zyskał 1,2%, a amerykański S&P 500 – 2,2%. Lepsze wyniki stały się udziałem spółek technologicznych, bo ich indeks, Nasdaq, wzrósł w czerwcu br. o 5%. A właśnie przede wszystkim spółki z tego funduszu znajdują się „na celowniku” Piotra Rojdy. Warto jednak zwrócić uwagę, że w minionym miesiącu Caspar Globalny wypracował wynik ponad 2,5 razy lepszy niż wzrost indeksu Nasdaq. To jeszcze jeden dowód, jak kluczową rolę odgrywa odpowiedni, staranny dobór spółek.

Piotr Rojda, CFA „Popyt na układy scalone bardzo szybko rośnie i wiele firm ma problem z dostępnością specjalistycznych chipów. W dalszym ciągu obserwujemy wzrost znaczenia oprogramowania w przedsiębiorstwach, dalszą migrację do rozwiązań chmurowych, zmiany na rynku reklamy i mediów, dzięki którym budżety reklamodawców migrują z tradycyjnej telewizji czy radia do spółek technologicznych. Z kolei spółki biotechnologiczne, dzięki postępom w genetyce mają szansę zrewolucjonizować sposób leczenia i diagnozowania wielu chorób.”

– tłumaczył zarządzający subfunduszem Caspar Globalnyw niedawnym komentarzu dla Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.

Wśród głównych ryzyk dla rynków akcji zarządzający subfunduszem Caspar Globalny wskazał inflację oraz potencjalne zbyt agresywne zacieśnianie polityki monetarnej przez FED.

Artykuł opublikowany w portalu Analizy.pl 02 lipca 2021 roku.


Dlaczego warto się zapisać?

  • Przed innymi otrzymasz powiadomienia o wywiadach z naszymi specjalistami.
  • Będziesz na bieżąco z najnowszymi wpisami z bloga, aktualności dotyczących spółki i innych starannie wyselekcjonowanych materiałów.
  • Będziemy Cię informować o aktualnych promocjach.
  • Nie będziesz otrzymywał niechcianych wiadomości.

Zapisz się do newslettera Caspar!


TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Caspar Globalny w absolutnym topie

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 3 min