Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar w „Parkiecie” bez zmian. Na czele

Dobry wynik portfela Piotra Rojdy!

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszami Caspar Globalny i Caspar Stabilny, nadal jest liderem akcji „Portfele Parkietu”. Po lipcu wypracowana przez niego stopa zwrotu wynosi 10%.

Wynik portfela

To oznacza, że przewaga zarządzającego Caspara nad najgroźniejszym rywalem wynosi 3%. Kolejny rywal może się pochwalić już znacznie niższą wypracowaną od początku tego roku stopą zwrotu – 2,3%.

A warto pamiętać, że w akcji Gazety Giełdy „Parkiet” biorą udział przedstawiciele wielu renomowanych towarzystw funduszy inwestycyjnych: Grzegorz Zatryb, dyrektor inwestycyjny Skarbiec TFI, Andrzej Kubacki, dyrektor zespołu zarządzającego akcjami Pekao TFI, Artur Włoch, członek Zarządu Alior TFI, Tomasz Miłkoś, dyrektor departamentu sprzedaży Rockbridge TFI oraz Bartosz Stryjewski, zarządzający BPS TFI.

Piotr Rojda, CFA - zarządzający z Caspar Asset Management SA
Przed nami kolejna runda negocjacji w sporze handlowym. Możliwe, że Trump będzie chciał użyć Europy w swojej strategii negocjacyjnej podnosząc temat ceł, które uderzą w europejski przemysł motoryzacyjny. Zmniejszam ekspozycję na akcje w związku ze wzrostem zmienności i lekkim rozszerzeniem spreadów kredytowych do poziomów z maja tego roku. Niemniej pozostawiam fundusz Caspar Globalny, ponieważ ciężko dziś inwestować bez akcji. Wielkość rynku obligacji, których rentowność jest poniżej zera przekroczyła 15 bilionów dolarów. Cała niemiecka krzywa jest ujemna, inwestując dziś w 30-letnie szwajcarskie obligacje skarbowe otrzymamy po trzydziestu latach około 90% zainwestowanej kwoty. Z kolei globalne akcje (indeks MSCI World) dają free cash flow yield na poziomie 4,67%, prawie 5% rocznie generowanej gotówki przeznaczanej na zwroty dla akcjonariuszy lub dalsze inwestycje w biznes. Dodatkowo zabezpieczam portfel ETF-em na długoterminowe obligacje amerykańskie, które powinny zyskiwać na wartości przy dalej spadających rentownościach obligacji.

W ofercie funduszy inwestycyjnych Caspar TFI S.A. możesz znaleźć subfundusze otwarte, a także fundusz inwestycyjny zamknięty. Nasza oferta pozwala czerpać korzyści ze wzrostów na całym świecie, ponieważ inwestujemy globalnie. Inwestowanie globalne to szereg korzyści o których więcej przeczytasz na stronach subfunduszy.


Caspar Akcji Europejskich

.

Caspar Globalny

.

Caspar Stabilny

TAGI: rynki finansowe,

Caspar w „Parkiecie” bez zmian. Na cz…

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 1 min