Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

W rankingu „Parkietu” dwie Strategie Caspara najlepsze w pierwszym półroczu

W rankingu „Parkietu” dwie Strategie Caspara najlepsze w pierwszym półroczu

Dwie strategie Caspara (zarządzane przez Caspar Asset Management) – Strategia Akcyjna USA oraz Strategia Akcji Skoncentrowanych – okazały się najlepsze w pierwszym półroczu 2019 roku. Obie wygrały ranking Gazety Giełdy „Parkiet” za pierwsze sześć miesięcy tego roku.

Strategie Caspara – wyniki

Według „Parkietu”, Strategia Akcyjna USA przyniosła inwestorom w pierwszych sześciu miesiącach tego roku stopę zwrotu w wysokości 29,15%, natomiast Strategia Akcji Skoncentrowanych 25,89%. Na trzecim miejscu znalazł się Skarbiec TFI ze swoją Strategią Agresywną Globalną i wynikiem 19,19%. Obie zwycięskie Strategie Caspara są zarządzane przez Błażeja Bogdziewicza.


Błażej Bogdziewicz, CFA - zarządzający z Caspar Asset Management SA
„Naszymi najlepszymi inwestycjami na strategii akcji amerykańskich w pierwszym półroczu 2019 roku były akcje spółek tworzących oprogramowanie. Cały czas widzimy ciekawe okazje inwestycyjne w tym sektorze. Co ważne, wiele spółek z tego sektora nie tylko szybko zwiększa przychody, ale może pochwalić się też zdolnością do generowania istotnych przepływów gotówkowych. Zarobiliśmy też na spółkach zbrojeniowych oraz z sektora fintech. Poszukujemy też pomysłów w innych branżach, na przykład w sektorze technologii medycznych, czy w przemyśle motoryzacyjnym” – skomentował w „Parkiecie” dotychczasowy sukces obu Strategii Błażej Bogdziewicz.

Nasz zarządzający z optymizmem patrzy również na drugie półrocze 2019 roku: „Jesteśmy optymistycznie nastawieni do perspektyw dla rynku akcji, gdyż w naszej ocenie dla akcji nie ma dzisiaj atrakcyjnej alternatywy. Spółki wchodzące w skład amerykańskiego indeksu S&P 500 generują obecnie gotówkę (po wszystkich inwestycjach) na poziomie ok. 4,25% ich wartości rynkowej, co jest istotnie wyżej niż wynosząca 1,7% rentowność obligacji 10-letnich rządu USA i też nieco wyżej niż na przykład poziom gotówki generowanych przez spółki polskiego WIG-u”.


Strategia Akcyjna USA

.

Strategia Akcji Skoncentrowanych

.

Wyniki Zarządzania


Zobacz nasz kanał!

TAGI: rynki finansowe,

W rankingu „Parkietu” dwie Strategie Casp…

autor: Błażej Bogdziewicz, CFA czas czytania: 1 min