Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

CAT wśród czterech najlepszych w 2014 roku

Caspar Akcji Tureckich znalazł się na czwartym miejscu w zestawieniu dziesięciu najlepszych subfunduszy 2014 roku. Stopa zwrotu naszego subfunduszu wyniosła aż 31,3%.

Według analizy przygotowanej przez zespół Analiz Online, w 2014 roku zysk wypracowało 60% funduszy, ale czołówkę tego zestawienia zdominowały inwestycje na rynku tureckim. Nic dziwnego, turecka giełda, po słabym roku 2013, szybowała w górę w imponującym tempie. W efekcie w ubiegłym roku główny indeks tej giełdy wzrósł w lokalnej walucie o 26%. Subfundusz Caspar Akcji Tureckich był jeszcze lepszy, bo jego stopa zwrotu wyniosła w 2014 roku 31,3%. Łącznie w pierwszej dziesiątce najlepszych funduszy aż pięć operuje na rynku tureckim.

Trafione, jak wynika z zestawienia przygotowanego przez Analizy Online, okazały się także inwestycje na rynku amerykańskim. W TOP 10 znalazły się trzy fundusze inwestujące w Stanach Zjednoczonych. Stopa zwrotu tych funduszy przekroczyła w ubiegłym roku 20%.

Wśród dziesięciu najlepszych subfunduszy ubiegłego roku znalazł się też jeden inwestujący na rynku azjatyckim, przede wszystkim w Chinach. W tym wypadku stopa zwrotu też przekroczyła 20%.

CAT wśród czterech najlepszych w 2014 roku…

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 1 min