Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europy (od 10 marca 2017 Caspar Akcji Europejskich) okazał się najbardziej zyskownym funduszem w opublikowanym 6 marca 2017 roku rankingu „Pulsu Biznesu”.
Ranking „Pulsu Biznesu” obejmuje okres od początku września 2016 roku do końca lutego 2017 roku. Za ten okres subfundusz Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europy uzyskał od „Pulsu Biznesu” 3,50 punktów*, podczas gdy najgroźniejszy konkurent, Axa Selective Equity 3,33%.
Jednocześnie w rankingu podano stopę zwrotu wypracowaną przez nasz, zarządzany przez Błażeja Bogdziewicza, subfundusz w lutym 2017 roku. W tym miesiącu br. Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europy wzrósł, zdaniem „Pulsu Biznesu”, o 5,1%. Dla porównania, Axa Selective Equity zaledwie 2,7%.
W omawianym okresie doskonale spisał się również inny akcyjny fundusz Caspara. Zarządzany przez Piotra Przedwojskiego Caspar Akcji Polskich został sklasyfikowany na trzecim miejscu w rankingu najlepszych funduszy akcji polskich. W tym zestawieniu nasz subfundusz uzyskał 2,83 punkty*. Z kolei w lutym 2017 roku, jak twierdzi „Puls Biznesu”, Caspar Akcji Polskich wzrósł aż o 5,1%.
Dlaczego my?
Naszym celem jest pomnażanie pieniędzy powierzonych nam przez Klientów. Dla nas oznacza to kierowanie się wyłącznie ich potrzebami, ambicjami, determinacją oraz apetytem na ryzyko. Działamy według najlepszych wielkopolskich wzorców – do przodu, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. My wiemy, że pieniądze nie biorą się z szaleństwa. Pieniądze biorą się z ciężkiej pracy. To fundament naszego działania. Jesteśmy długodystansowcami. Nasze inwestycje są przemyślane i dokładnie „przepracowane”. Unikalna filozofia inwestowania pozwala nam na osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Dzięki niej nasi Klienci solidnie zarabiają, a my zajmujemy czołowe miejsca w rankingach. Czytaj więcej
* “ Jak powstaje ranking – ocenie poddajemy fundusze inwestycyjne otwarte. W przypadku funduszy z grupy akcji polskich uniwersalnych i akcji polskich małych i średnich spółek bazujemy bezpośrednio na klasyfikacji firmy Analizy Online. Natomiast w ramach grupy akcji zagranicznych dokonujemy agregacji wybranych podgrup. Na podstawie miesięcznych stóp zwrotu (w tym przypadku za okres wrzesień 2016 r. — luty 2017 r.), dla każdego miesiąca osobno, przydzielamy punkty w zależności od tego, w którym kwartylu znajduje się fundusz, zgodnie z zasadą — im lepszy wynik, tym więcej punktów (4 punkty wędrują więc do 25 proc. rozwiązań o najwyższych wynikach, 3 do tych, które wypracowały wynik na poziomie 50-75 proc. itd.). Od puli odejmujemy 2 pkt., gdy fundusz skończył miesiąc na minusie. Nagradzamy także najlepsze rozwiązanie w grupie, dodając do wyniku 3 pkt. (w przypadku wyniku ex aequo dodatkowe punkty dostaje cała czołówka). Następnie sumujemy punkty, które w poszczególnych miesiącach uzyskał dany fundusz, i dzielimy wynik przez liczbę miesięcy, dla których dostępne są dane. W zestawieniu końcowym prezentujemy fundusze o minimalnie 3-miesięcznym stażu.”