Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach europejskich.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Ogranicza zmienność, inwestuje globalnie, stabilny wzrost w długim terminie.

Więcej: Caspar Stabilny

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne

tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Fundusze Caspara w czołówce

Fundusze Caspara w czołówce

Dwa oferowane przez Caspar TFI subfundusze zostały zaliczone do najlepszych produktów inwestycyjnych w minionym miesiącu. Chciałoby się powiedzieć – jak zawsze.

„Gazeta Giełdy Parkiet” podsumowała wyniki polskich towarzystw inwestycyjnych we wrześniu 2020 roku. Wśród tych, które spisały się najlepiej, znalazły się subfundusze – Caspar Akcji Europejskich oraz Caspar Globalny. Po raz kolejny potwierdziła się także, lansowana przez nas od wielu lat teoria, że inwestorzy powinni z dużą ostrożnością traktować fundusze inwestujące wyłącznie w akcje spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Fundusze akcji uniwersalnych tej kategorii spadły bowiem we wrześniu 2020 roku o 8,3%, a fundusze akcji polskich małych i średnich spółek o 8,4%. W tym czasie subfundusz Caspar Akcji Europejskich wypracował 3,14%, Caspar Stabilny – 2,18% zaś Caspar Globalny – 3,42%.

Caspar Globalny dobre wyniki we wrześniu 2020 roku zawdzięcza ekspozycji na spółki biotechnologiczne i działające w obszarze urządzeń medycznych. Staranna selekcja spółek pozwoliła wybrać liderów w obszarach interferencji RNA oraz diagnostyki molekularnej. Publikacja danych o badaniach klinicznych oraz rosnąca świadomość rozwoju nowych metod diagnozowania m.in. nowotworów sprawiły, że kursy tych spółek znacząco wzrosły w poprzednim miesiącu. W mojej ocenie nowe trendy w medycynie zachodzące dzięki postępom w genetyce są na bardzo wczesnym etapie i będą trwały jeszcze wiele lat. Dodatkowo, funduszowi pomogło umocnienie się dolara amerykańskiego w stosunku do złotówki. Wśród czynników ryzyka wymienić należy nadchodzące wybory prezydenckie w USA oraz globalny lockdown w związku z pandemią koronawirusa, przy czym przeciw drugiemu ryzyku przemawia rozwój szczepionek i przeciwciał neutralizujących COVID-19 oraz ogólna percepcja społeczeństwa, że życie w dobie pandemii jest nową rzeczywistością

– komentował na łamach „Parkietu” Piotr Rojda CFA, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny.

Artykuł opublikowany w Gazecie Giełdy i Inwestorów “Parkiet” – w dniu 05.10.2020.


TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Fundusze Caspara w czołówce

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 1 min