Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach europejskich.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Ogranicza zmienność, inwestuje globalnie, stabilny wzrost w długim terminie.

Więcej: Caspar Stabilny

Caspar Akcji Europejskich

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne

tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategie Caspara na podium!

Caspar AM na podium

Ranking opublikowany 1 lutego 2021 roku przez „Gazetę Giełdy Pakiet” za czwarty kwartał ubiegłego roku potwierdził mocną pozycję Caspar Asset Management SA na tym rynku.

Nasza firma zajmuje trzecią pozycję w tym rankingu – zarówno pod względem wielkości aktywów, jak i liczby klientów. W czwartym kwartale wartość aktywów zarządzanych przez Caspar Asset Management wzrosła z 536 do 698 mln zł, a liczba obsługiwanych klientów ze 131 do 152.

Co istotne, po raz kolejny wybrane strategie zarządzane przez Caspar Asset Management SA okazały się w omawianym okresie najlepsze w określonych kategoriach. W czwartym kwartale 2020 roku była to m.in. zarządzana przez Piotra Rojdę, CFA Specjalistyczna Strategia Spółek Biotechnologicznych i Ochrony Zdrowia. Jej wynik był rzeczywiście imponujący, bo w 2020 roku Strategia wypracowała stopę zwrotu w wysokości 87,74%!

Strategia inwestuje w najnowsze trendy w biotechnologii, przede wszystkim w spółki umożliwiające rewolucję genetyczną. Rok 2020 przyniósł ogromy postęp, jeśli chodzi o sposób w jaki rozumiemy ludzki genom. Kiedy rozpoczęto na początku trzeciego tysiąclecia Human Genome Project, wysekwencjonowanie ludzkiego genomu kosztowało około 100 mln dolarów, w tej chwili można to zrobić za poniżej 1000 dolarów, a mówi się o osiągalnym poziomie 100 dolarów w niedalekiej przyszłości. Zrozumienie DNA pozwala na rozwój nowych narzędzi diagnostycznych i przede wszystkim leków działających precyzyjnie na konkretne mutacje powodujące daną chorobę (można gen wprowadzić, zmienić, usunąć, wpłynąć na sposób, w jaki gen „koduje” produkcję białek, możliwości są ogromne). Rok 2021 powinien przynieść postępy w płynnej biopsji jeśli chodzi o bardzo wczesne wykrywanie nowotworów oraz rozwój terapii opartych o modyfikację genów. Wzrośnie znaczenie terapii spersonalizowanych oraz medycyny regeneracyjnej. Rozwój genetyki umożliwia aktualnie leczenie coraz większej liczby chorób, dotychczas uważanych za niewyleczalne.

– komentuje w „Gazecie Giełdy Parkiet” Piotr Rojda.

Artykuł opublikowany w Gazecie Giełdy i Inwestorów “Parkiet” – w dniu 01.02.2021.


TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Strategie Caspara na podium!

autor: Caspar AM czas czytania: 1 min