Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach w Polsce, Turcji, Szwajcarii oraz państwach UE.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Akcji Polskich

Inwestuje głównie w Polsce.

Więcej: Caspar Akcji Polskich

Strategia Akcyjna
Środkowej i Wschodniej Europy

Koncentruje się na rynkach akcyjnych Środkowej i Wschodniej Europy.

Więcej: SASiWE

Strategia Zrównoważona
Środkowej i Wschodniej Europy

Inwestycje w regionie przy założeniu średniego ryzyka inwestycyjnego.

Więcej: SZSiWE

Strategia Stabilnego Wzrostu
Środkowej i Wschodniej Europy

Inwestycje w regionie przy założeniu małego ryzyka inwestycyjnego.

Więcej: SSWSiWEStrategia
Akcji Skoncentrowanych

Koncentruje się na mniejszej liczbie starannie wyselekcjonowanych papierów.

Więcej: MASStrategia
Akcji Spółek Stefy Euro

Celem inwestycyjnym jest uzyskanie długoterminowej rentowności portfela wyższej od rentowności Benchmarku.

Więcej: MASSE

tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Akcji Polskich – czerwiec 2018

Piotr Przedwojski, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Polskich Piotr Przedwojski, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Polskich:

W czerwcu 2018 roku byliśmy świadkami kontynuacji trendu spadkowego na Giełdzie Papierów Wartościowych: WIG20 spadł o 1,0% , mWIG40 o 6,2%, sWIG80 o 6,8%. Cały indeks WIG spadł o 2,3%. Wynik CAP to spadek o 3,9%. Indeks cenowy tradycyjnie osiągnął nowe tegoroczne minima.

Tauron (nie płacący dywidendy od 2015 roku) ustami prezesa Grzegorczyka „poważnie się zastanawia nad inwestycjami na morzu (offshore), taki kierunek to jeden z megatrendów, w który możemy się wpisać, aby dochody z rynku mocy właściwie zainwestować. Mamy prywatnych akcjonariuszy, a oni oczekują wpisywania się w takie megatrendy, które przynoszą zyski”. Nic dodać nic ująć.

Główny akcjonariusz ogłosił wezwanie na 100% akcji MCI, ale raczej nie zamierza wycofać spółki z giełdy, gdyż MCI posiada notowane obligacje z warunkami emisji zobowiązującymi do pozostania na giełdzie.

Walne CDR dokonało zmian w statucie ograniczających prawa dużych akcjonariuszy – czyli ograniczenie prawa głosu dla większych akcjonariuszy do 20% ogólnej liczby głosów. Ograniczeniu podlegać może pojedynczy akcjonariusz, grupa akcjonariuszy powiązanych, a nawet grupa akcjonariuszy niepowiązanych, ale reprezentowanych przez jednego pełnomocnika. Jak rozumiem, te ograniczenia nie dotyczą praw nabytych dla dotychczasowych dużych akcjonariuszy.

Prezes URE zasugerował wczoraj, że obserwowane wysokie ceny w kontraktach na energię na TGE nie są wyłącznie efektem wyższych kosztów CO2 i paliwa, ale że mogą wynikać z manipulacji. Regulator liczy, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona, a ewentualni winni ukarani. Sugestia manipulacji na rynku, który jest zdominowany przez państwowe koncerny brzmi dość zaskakująco i trochę przypomina lata pięćdziesiąte.

Wynik Caspar Akcji Polskich – spadek o 3,9%.

TAGI: ctfi,

Simple Share Buttons