Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar dominuje

Caspar dominuje portfel funduszy


Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny, jest po piętnastu miesiącach absolutnym liderem „Portfela Funduszy” Gazety Giełdy „Parkiet”. Jak do tej pory wypracował ponad dwukrotnie wyższą stopę zwrotu niż jego najgroźniejszy konkurent.

Jaki wyniki pozwoliły zdominować portfel funduszy?


Ta edycja „Portfela funduszy” potrwa do 31 września br. Piotr Rojda wypracował dotąd 5,5-procentową stopę zwrotu, a jego najgroźniejszy rywal, Grzegorz Zatryb ze Skarbca TFI – 2,3 procent. Ostatni stopień podium zajmuje Artur Włoch z Alior TFI, którego wynik sięga 0,7 procent.

Portfel funduszy naszego przedstawiciela składa się z funduszu Caspar Globalny (30 procent), Caspar Akcji Europejskich (25 procent), Caspar Ochrony Kapitału (25 procent) oraz iShares TIPS Bond ETF (20 procent). Mimo ostatnich spadków wycen akcji na rynku, Piotr Rojda liczy, że kolejny miesiąc przyniesie lepsze wyniki ze względu na zapowiedź amerykańskiego FED-u, że jest gotów do dalszych obniżek stóp procentowych.

Źródło: Parkiet 2019-06-11


Piotr Rojda, CFA to Młodszy Zarządzający w Caspar Asset Management oraz zarządzajacy Subfunduszem Caspar Globalny. Makler papierów wartościowych (numer licencji: 2898) i doradca inwestycyjny (numer licencji: 540). Posiada – przyznawany przez CFA Institute – tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Absolwent Uniwerstetu Ekonomicznego w Poznaniu. W Caspar Asset Management pracuje od początku 2015 roku na stanowisku analityka finansowego a następnie młodszego zarządzającego. Od 2018 samodzielnie zarządza subfunduszem Caspar Globalny.

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne

.

Co to stopa zwrotu

.

Co to jest inflacja


Co o prognozach sądzą zarządzający z Caspar Asset Management SA i jak zapatrują się na akcje europejskie?

Zobacz nasz kanał!

TAGI: rynki finansowe,

Caspar dominuje

autor: Caspar AM czas czytania: 1 min