Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Globalny – czerwiec 2020

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny - lockdown Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny:

W czerwcu 2020 roku Caspar Globalny zyskał 2,47%, wobec zysku benchmarku 1,72%. Od początku roku fundusz osiągnął wzrost o 13,88%, przy benchmarku -1,44%.

Czerwiec za nami, S&P500 zyskał 1,84%, rentowności długu USD niemal nie drgnęły, a dolar osłabił się z 4,00, do 3,96 zł. Fundusz w tym otoczeniu zarobił nominalnie oraz wypracował wynik lepszy niż benchmark.

Do niedawna głównym czynnikiem ryzyka pozostawał koronawirus. W niektórych krajach (przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Brazylii) liczba chorych cały czas wyraźnie rośnie, ale śmiertelność jest znacząco niższa niż w marcu i obserwujemy stopniowe postępy na polu leków/szczepionek. Stąd ryzyko istotnej drugiej fali jest niskie.

Mimo silnych wzrostów, które zaczęły się w drugiej połowie marca br. akcje w długim terminie dalej wyglądają atrakcyjnie na tle innych klas aktywów (FCF yield dla S&P500 2020E 3,33%, 2021E 4,7%, vs rentowność 10latek UST 0,65%).

Za kilka miesięcy wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie faworytem jest Joe Biden, który przez konsensus uznawany jest jako wybór negatywny dla rynku akcji. Ciekawą – opozycyjną do konsensusu – analizę przedstawił JP Morgan. Zdaniem analityków tego banku, Biden będzie neutralny (lub „small positive”) dla rynku. Stratedzy JP Morgana uważają, że podwyżka corporate tax z 21% na 28% będzie miała wpływ -9 dolarów na EPS-ie dla spółek S&P500, pozytywny wpływ z rozluźnienia sytuacji z cłami handlowymi +8,5 dolara, podwyżka płacy minimalnej, ich zdaniem, nie będzie miała większego wpływu na marżę większości spółek, a zwiększy zagregowany popyt. Dodatkowo, można się spodziewać większych wydatków infrastrukturalnych.

Zakładając dalsze spadki zmienności pozytywne dla akcji jest też pozycjonowanie strategii systematycznych. Poziom indeksu VIX w okolicach 20 powinien wygenerować napływy na rynek akcji rzędu kilkuset miliardów dolarów.

W czerwcu 2020 roku Caspar Globalny zyskał 2,47%, wobec zysku benchmarku 1,72%. Od początku roku fundusz osiągnął wzrost o 13,88%, przy benchmarku -1,44%.

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne/rentowność

.

Co to stopa zwrotu/rentowność

.

Sposób na emeryturę/lockdown


Piotr Rojda ze złotym portfelem

TAGI: ctfi,

Caspar Globalny – czerwiec 2020

autor: Piotr Rojda, CFA czas czytania: 1 min