Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Ochrony Kapitału – luty 2018

Wojtek Kseń, zarządzający subfunduszem Caspar Ochrony Kapitału Wojtek Kseń, zarządzający subfunduszem Caspar Ochrony Kapitału:

Narodowy Bank Polski (którego cel inflacyjny wynosi 2,5% +/-1%) opublikował w marcu nową projekcję makroekonomiczną, która zakłada w 2018 roku centralną ścieżkę inflacji CPI na poziomie +2,1% rok do roku, +2,7% w roku 2019 i 3,0% w roku 2020.

Po podaniu tych wartości, Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych, a komentarze jej członków były nawet jeszcze bardziej gołębie niż w poprzednich miesiącach. Wskazywano w nich, że prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w tym roku jest znikome, ale sugerowano również, że podwyżka wcale nie musi nastąpić ani w 2019 roku, ani w pierwszej połowie 2020 roku.

Rynek polskich obligacji skarbowych zareagował spadkiem rentowności, zwłaszcza na długim końcu krzywej, aby na koniec lutego osiągnąć poziomy 1,65% na 2-letnich, 2,60% na 5-letnich i 3,35% na 10-letnich papierach.

Subfundusz Caspar Ochrony Kapitału odnotował w dwóch pierwszych miesiącach 2018 roku wzrost o 0,60% (wobec wzrostu benchmarku w tym okresie o 0,24%). W dłuższej perspektywie, wartość jednostki subfunduszu wzrosła o 3,10% w ostatnich dwunastu miesiącach i 4,11% w ostatnich dwóch latach (do 28/02).

Przypominamy, że w ramach subfunduszu Caspar Ochrony Kapitału nie podejmujemy ryzyka walutowego, a ryzyko kredytowe emitenta jest ograniczone do ryzyka kredytowego Skarbu Państwa (inwestujemy wyłącznie w polskie obligacje skarbowe) i ograniczamy ryzyko stopy procentowej (koncentrujemy się na papierach o najkrótszych terminach wykupu i na obligacjach ze zmiennym kuponem). Ta ostrożna polityka inwestycyjna ma na celu ochronę kapitału klientów w terminie pół roku i dłuższym.

Subfundusz Caspar Ochrony Kapitału odnotował w dwóch pierwszych miesiącach 2018 roku wzrost o 0,60%.

TAGI: ctfi,

Simple Share Buttons

Caspar Ochrony Kapitału – luty 2018

autor: Wojtek Kseń czas czytania: 1 min