Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Akcyjna USA – kwiecień 2019

Błażej Bogdziewicz, zarządzający - Strategia Akcyjną USA - opisujemy negocjacje handlowe Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcyjną USA:

Strategia Akcyjna USA odnotowała w kwietniu br. wzrost o 5,02%, przy wzroście benchmarku o 3,77%.

Amerykańsko-chińskie negocjacje handlowe przechodzą w ostatnich dniach spory kryzys.

Negocjacje handlowe

Chińskie władze próbowały rzekomo wycofać się z ustaleń poczynionych we wcześniejszej fazie negocjacji, co wywołało reakcję prezydenta Trumpa, który nałożył na chińskie towary dodatkowe cła. Uważam, że prawdopodobieństwo podpisania porozumienia handlowego znacząco spadło. Może prowadzić to do wyższej zmienności na rynkach, którą już od kilku dni obserwujemy. Niekoniecznie jednak należy oczekiwać powtórzenia scenariusza z czwartego kwartału minionego roku, w którym obawy przed wojną handlową przyczyniły się do spektakularnych spadków na rynkach.

Czego się spodziewać?

Po pierwsze, w odróżnieniu od końca ubiegłego roku, inna jest polityka FED-u. Gdybyśmy zatem mieli do czynienia z dużymi spadkami na rynkach akcji oraz wzrostem awersji do ryzyka na innych rynkach, w tym obligacji korporacyjnych, można oczekiwać obniżek stop procentowych. Po drugie, wiele firm w pewnym stopniu zaczęło się adaptować do nowych reguł gry w handlu międzynarodowym i odpowiednio kształtować swoje łańcuchy dostaw. Wyniki wielu firm w USA i Europie za pierwszy kwartał tego roku były lepsze niż obawiali się niektórzy inwestorzy i analitycy. Oczywiście wojna handlowa oznacza dodatkowe wyzwanie dla chińskiej gospodarki. Wydaje się, że chińskie władze są jednak przekonane, że dzięki ostatnim programom wsparcia przedsiębiorstw, w tym obniżkom podatków, będą w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem. Warto jednocześnie pamiętać, że spółki wchodzące w skład indeksu MSCI World generują przeciętnie gotówkę w wysokości 5% ich kapitalizacji. Oznacza to, że wobec niskiej rentowności obligacji trudno znaleźć alternatywę dla akcji.

Strategia Akcyjna USA odnotowała w kwietniu br. wzrost o 5,02%, przy wzroście benchmarku o 3,77%.

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne

.

Co to stopa zwrotu

.

Komentarz CAE


Zobacz nasz kanał!

TAGI: cam,

Strategia Akcyjna USA – kwiecień 2019…

autor: Błażej Bogdziewicz, CFA czas czytania: 1 min