Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach europejskich.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Ogranicza zmienność, inwestuje globalnie, stabilny wzrost w długim terminie.

Więcej: Caspar Stabilny

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne

tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Globalny na czele

Caspar AM na podium

„Numerem jeden był Caspar Globalny” – w ten sposób Andrzej Pałasz, dziennikarz „Gazety Giełdy Parkiet” podsumował ubiegłym miesiąc na rynkach akcji.

I rzeczywiście. O ile średnia dla funduszy z kategorii „akcji globalnych rynków rozwiniętych” wyniosła minus 2,6%, a najgorszy wynik sięgnął minus 9%, to Caspar Globalny zanotował wzrost o 2,9%. I był to najlepszy wynik dla wszystkich kategorii.

Za wyniki funduszu w październiku odpowiadają spółki biotechnologiczne i producenci półprzewodników. Zmiany w medycynie, o których wspominam od jakiegoś czasu wydają się przyspieszać jeszcze bardziej, w październiku sprzyjały funduszowi spółki rozwijające terapie komórkowe, czyli modyfikujące komórki układu immunologicznego poza organizmem pacjenta w taki sposób, aby te, ponownie wprowadzone do krwiobiegu, były w stanie rozpoznać wcześniej ignorowany nowotwór. Z kolei konsolidacja branży półprzewodników (przejęcie Xilinx’a przez AMD, oraz Inphi’a przez Marvell) podkreśla strategiczne znaczenie tej branży i wspiera kursy innych spółek. Dodatkowo, ciągle obserwujemy w tym obszarze duży postęp technologiczny, który pozwala bardziej innowacyjnym graczom zyskiwać udział w rynku, stąd znaczenie ma odpowiednia selekcja. W trakcie pisania tych słów oczekujemy na wynik wyborów prezydenckich w USA, wyklarowanie się tej kwestii powinno przyspieszyć zatwierdzenie kolejnych programów ratunkowych dla gospodarki, które w okresie od marca do kwietnia były bardzo pozytywnie odbierane przez rynki.

– Piotr Rojda CFA, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny.

Artykuł opublikowany w Gazecie Giełdy i Inwestorów “Parkiet” – w dniu 04.11.2020.


TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Caspar Globalny na czele

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 1 min