Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w globalnych liderów swoich sektorów - Caspar Akcji Światowych Liderów


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar w akcji „Parkietu”

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny :

Przedstawiciel Caspar Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA, Piotr Rojda, zadebiutował 9 kwietnia br. w cyklicznej akcji Gazety Giełdy „Parkiet” pod nazwą „Portfel funduszy”. Piotr Rojda zarządza subfunduszem Caspar Globalny.

Przygotowany dla „Parkietu” portfel Piotra Rojdy składa się w 45% z subfunduszu Caspar Globalny, 30% jego składu stanowi subfundusz Caspar Akcji Europejskich, a 25-procentową część Caspar Ochrony Kapitału.

Komentarz Piotra Rojdy dla “Parkietu”:

Nastroje na rynkach kapitałowych w ostatnich dniach są silnie związane z nowymi informacjami dotyczącymi ceł importowych proponowanych na przemian przez USA i Chiny. Proponowane jest tu słowem kluczowym, bowiem są to tylko propozycje, które najprawdopodobniej ostatecznie nie wejdą w życie, ponieważ obie strony dojdą do porozumienia. Widmo wojny handlowej nie jest dla nikogo korzystne, a przeciągające się negocjacje zapewne negatywnie wpłyną na notowania Donalda Trumpa. Po opublikowanej przez chiński rząd listy 106 produktów, na które są skłonni nałożyć 25-procentowe cła swoje zaniepokojenie wyrazili rolnicy (na liście znalazła się m.in. soja), który stanowią głównie republikański elektorat. Mimo że do kolejnych wyborów prezydenckich jeszcze sporo czasu (listopad 2020 roku), to jesienią tego roku Amerykanów czekają wybory do Kongresu.

Wiele także mówi się o wzroście zmienności po długim okresie na bardzo niskim poziomie. Pragnę zwrócić tu uwagę, że owszem – zmienność wzrosła, ale nie towarzyszyło temu wyraźne rozszerzenie się spreadów kredytowych, dodatkowo nie widać niepokojących sygnałów w danych makroekonomicznych. Mając to na uwadze, a także perspektywę porozumienia w najbliższym czasie na linii USA-Chiny, na kwiecień proponuję agresywny portfel złożony głównie z funduszy inwestujących w akcje.

Zobacz portfel modelowy Piotra Rojdy, zarządzającego subfunduszem Caspar Globalny:

Portfel modelowy Piotra Rojdy - zarządzającego subfunduszem Caspar Globalny

TAGI: rynki finansowe,

Caspar w akcji „Parkietu”

autor: Caspar AM czas czytania: 1 min