Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach europejskich.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Ogranicza zmienność, inwestuje globalnie, stabilny wzrost w długim terminie.

Więcej: Caspar Stabilny

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne

tekst alternatywnytekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

A A A

Caspar wyznacza trend

Caspar wyznacza trend

W piątek, 29 maja br., Błażej Bogdziewicz, wiceprezes Caspar Asset Management SA, udzielił wywiadu „Parkiet TV”, w którym między innymi zwrócił uwagę, że najbliższe lata mogą należeć do spółek biotechnologicznych, a w dzisiejszej „Rzeczpospolitej” temat podjęła redaktor Katarzyna Kucharczyk.

Subfundusze Caspara – przede wszystkim Caspar Stabilny oraz Caspar Globalny – już od wielu miesięcy inwestują w spółki biotechnologiczne. Od wielu miesięcy, a więc jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19 – na co zwracał uwagę między innymi Piotr Rojda CFA, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny i Caspar Stabilny. Teraz, po wybuchu pandemii, spółkami biotechnologicznymi, przede wszystkim amerykańskimi, zainteresowały się również inne fundusze. Ich wycena rośnie. Dość powiedzieć, że w ubiegłym roku w spółki tego typu w Polsce fundusze venture capital zainwestowały blisko 1,3 mld zł. A polski rynek tej branży dopiero raczkuje i daleko mu do amerykańskiego, gdzie przede wszystkim inwestują subfundusze Caspara.

W wywiadzie dla „Parkiet TV” Błażej Bogdziewicz zwrócił uwagę, że można dostrzec wiele analogii do lat osiemdziesiątych, gdy przebojem na rynek wdarły się firmy informatyczne, w tym między innymi Apple oraz Microsoft. Dzisiaj – zdaniem Błażej Bogdziewicza – mamy czas podobnej ekspansji firm zajmujących się badaniami i produkcją preparatów dla branży medycznej.

Inwestorzy powinni się tą branżą zainteresować. Wprawdzie inwestycje w spółki biotechnologiczne są dzisiaj obłożone dużym ryzykiem – na co nasi zarządzający od dawna zwracają uwagę – ale być może jest to szansa na duże i stabilne zyski w przyszłości.

Cały wywiad Dariusza Wieczorka z Błażejem Bogdziewiczem dostępny w „Parkiet TV” .


TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Caspar wyznacza trend

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 1 min