Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Akcji Tureckich – czerwiec 2017

Piotr Rojda, młodszy zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Tureckich | Caspar Akcji Tureckich - lipiec 2017 Piotr Rojda, młodszy zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Tureckich:

Caspar Akcji Tureckich odnotował w czerwcu wzrost o 0,81%, podczas gdy benchmark wzrósł o 3,18%. W horyzoncie ostatnich trzech lat subfundusz odnotował stopę zwrotu w wysokości 20,86%, natomiast wynik benchmarku był znacznie gorszy i wyniósł -0,61%.

Wskaźnik aktywności gospodarczej PMI wyniósł w czerwcu 54,7 pkt (53,5 w maju), dla przypomnienia wskazanie powyżej 50 punktów oznacza ogólną poprawę koniunktury gospodarczej. Za wzrost czerwcowego PMI odpowiadały: silny wzrost nowych zamówień produkcji i zatrudnienia.

Turecki premier, Binali Yıldırım, w jednej ze swoich wypowiedzi zasugerował, że jeżeli banki nie obniżą oprocentowania kredytów, to rząd będzie musiał je do tego zmusić. Tego typu retoryka nie jest niczym nowym dla tureckich polityków. Prezydent Erdogan słynie ze swojej nienawiści do wysokich stóp procentowych. Każdą taką wypowiedź należy postrzegać negatywnie w kontekście sektora bankowego, ale także ogólnej swobody działalności gospodarczej.

Zdaniem rosyjskiego dyplomaty, Olega Rogoza, urzędującego w Turcji liczba rosyjskich turystów, która odwiedzi w 2017 wypoczynkowe miasta Antalya, wyniesie około 3 milionów, co oznacza powrót do poziomów z 2015 roku, przed dyplomatycznym kryzysem. Dodatkowo, SunExpress, czyli wspólne przedsięwzięcie niemieckiej Lufthansy i Turkish Airlines, rozpoczęło bezpośrednie loty z Moskwy do Antalya.

Turecki wicepremier Kurtulmus zapowiedział, że Turcja odpowie na każdą formę agresji ze strony YPG (milicji kurdyjskiej działającej na terenie Syrii). Warto przypomnieć, że YPG jest dozbrajana przez Amerykanów, co rodzi ryzyko wymiany ognia pomiędzy NATO-wską bronią.

Caspar Akcji Tureckich – lipiec 2017: wzrost o 0,81%, podczas gdy benchmark wzrósł o 3,18%.


Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Akcji Tureckich

Dlaczego my?

Naszym celem jest pomnażanie pieniędzy powierzonych nam przez Klientów. Dla nas oznacza to kierowanie się wyłącznie ich potrzebami, ambicjami, determinacją oraz apetytem na ryzyko. Działamy według najlepszych wielkopolskich wzorców – do przodu, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. My wiemy, że pieniądze nie biorą się z szaleństwa. Pieniądze biorą się z ciężkiej pracy. To fundament naszego działania. Jesteśmy długodystansowcami. Nasze inwestycje są przemyślane i dokładnie „przepracowane”. Unikalna filozofia inwestowania pozwala nam na osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Dzięki niej nasi Klienci solidnie zarabiają, a my zajmujemy czołowe miejsca w rankingach. Czytaj więcej

TAGI: ctfi,

Caspar Akcji Tureckich – czerwiec 2017…

autor: Piotr Rojda czas czytania: 2 min