Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Globalny – listopad 2020

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny - lockdown Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny:

Caspar Globalny zyskał w listopadzie br. 9,21% wobec wzrostu benchmarku o 4,19%. Caspar Stabilny zyskał w listopadzie br. 1,94% wobec wzrostu benchmarku o 1.92%.

Listopad był spokojnym miesiącem na rynku akcji. Wygrana Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA oraz pozytywne informacje z frontu rozwoju szczepionek na COVID-19 przyniosły krótką rotację kapitału ze spółek określanych jako momentum i growth do tzw. value. Niemniej wiele zmian, które przyniosła pandemia, nie zostanie nagle odwróconych. Wzrost handlu e-commerce czy migracja do chmury to nie zjawiska, które znikną wraz z zaszczepieniem całej populacji, stąd w mojej ocenie okazji inwestycyjnych należy szukać wśród spółek, które mają wpływ na zmiany w globalnych gospodarkach, są liderami branżowymi lub technologicznymi, a nie wśród tych, które z jakiegoś (często uzasadnionego) powodu mają np. niski wskaźnik Cena/Zysk.

Na początku grudnia pierwszy pacjent otrzymał szczepionkę Pfizera, w drugiej połowie miesiąca rozpocznie się szeroka dystrybucja szczepionek Moderny, stąd ryzyko kolejnych fali zakażeń z każdym dniem istotnie maleje. Biorąc do tego pod uwagę atrakcyjne wyceny akcji na tle innych klas aktywów, w szczególności obligacji, wyjaśnioną kwestię wyborów prezydenckich w USA, gołębie nastawienie banków centralnych oraz szansę na stymulusy fiskalne otrzymujemy bardzo pozytywne otoczenie dla akcji.Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne/rentowność

.

Co to stopa zwrotu/rentowność

.

Sposób na emeryturę/lockdown


Piotr Rojda ze złotym portfelem

TAGI: ctfi,

Caspar Globalny – listopad 2020

autor: Piotr Rojda czas czytania: 1 min