Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Globalny – wrzesień 2020

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny - lockdown Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny:

Caspar Globalny zyskał we wrześniu br. 3,42% wobec zysku benchmarku w wysokości 0,82%. Od początku roku subfundusz osiągnął wzrost o 24,61%, podczas gdy benchmark wzrósł tylko o 1,73%. Od poprzedniego miesiąca dużo się nie zmieniło, dalej trudno o alternatywy dla akcji patrząc na poziomy rentowności długu versus poziomy gotówki generowane przez spółki (FCF yield).

Do czynników ryzyka zaliczyć trzeba rosnącą liczbę zakażeń COVID-19, niemniej od marca wiele się zmieniło, szczepionki są w końcowej fazie badań, dodatkowo rozwijane są inne leki pomagające w leczeniu osób z wirusem, między innymi oparte na przeciwciałach. Ponadto wiele przedsiębiorstw wypracowało modele pracy zdalnej, a życie w dobie pandemii stało się dla społeczeństw „nową normalnością”.

Drugi istotny czynnik ryzyka to nadchodzące wybory prezydenckie w USA. O ile miesiąc temu nieznacznym faworytem był Trump, to w tej chwili pozycję tę piastuje Biden i jego szanse z każdym dniem wzrastają. Mimo to trudno na tym etapie mówić o zdecydowanej przewadze kandydata Partii Demokratycznej. Z wyborem prezydenta związane są inne kwestie, jak zatwierdzenie programów stymulacyjnych czy wybór sędziów Sądu Najwyższego. Biden przez rynki postrzegany jest coraz bardziej pozytywnie, wygrana Trumpa z kolei oznacza zachowanie status quo. Negatywny scenariusz obejmuje bardziej antyrynkową niż spodziewana agendę Bidena lub kwestionowanie legalności wyborów przez Trumpa w sytuacji, w której je przegrywa.

Pozytywnie na wyniki większości naszych strategii i funduszy wpływają spółki biotechnologiczne oraz z obszaru life science. Spółki związane z rozwojem płynnej biopsji oraz te działające w obszarze RNA radziły sobie we wrześniu bardzo dobrze. Dodatkowo pozytywny wpływ na wyniki miało umocnienie dolara do złotówki.

Caspar Globalny zyskał we wrześniu br. 3,42% wobec zysku benchmarku w wysokości 0,82%. Od początku roku subfundusz osiągnął wzrost o 24,61%, podczas gdy benchmark wzrósł tylko o 1,73%.

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne/rentowność

.

Co to stopa zwrotu/rentowność

.

Sposób na emeryturę/lockdown


Piotr Rojda ze złotym portfelem

TAGI: ctfi,

Caspar Globalny – wrzesień 2020

autor: Piotr Rojda, CFA czas czytania: 1 min