Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach europejskich.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Stabilny

Ogranicza zmienność, inwestuje globalnie, stabilny wzrost w długim terminie.

Więcej: Caspar Stabilny

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne

tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Akcji Skoncentrowanych – grudzień 2019

Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych, czerwiec 2018, okazje w wielu sektorach Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych:

Strategia Akcji Skoncentrowanych odnotowała w grudniu br. spadek o 1,53%, wobec spadku benchmarku w tym okresie o 0,44%. Stopa zwrotu strategii w całym minionym roku wyniosła 37,11%, a stopa zwrotu z benchmarku 28,96%.

Hossa na europejskim rynku akcji była zaskoczeniem dla wielu inwestorów i – co ciekawe – nie zatrzymało jej wycofywanie przez indywidualnych inwestorów środków z funduszy akcyjnych.

Spółki technologiczne

Na wynik strategii w grudniu, jak i w całym roku, wpływ miały udane inwestycje zarówno w europejskie spółki technologiczne, które działają w bardziej stabilnym otoczeniu biznesowym, jak i w spółki cykliczne, zarówno z sektora technologicznego, jak i np. branży motoryzacyjnej.

Wzrost PMI

Wartość wskaźnika PMI JP Morgan Global Manufacturing, który obrazuje koniunkturę w globalnym przemyśle wyniósł w grudniu 50,1 pkt., co jest poziomem oznaczającym niewielką poprawę koniunktury. W Europie cały czas byliśmy świadkami pogarszającej się koniunktury, co obrazuje wartość wskaźnika IHS Markit Eurozone Manufacturing PMI, który w grudniu osiągnął poziom 46,3 punktu.

czekamy na wyniki kwartalne

Biorąc pod uwagę poziom generowanej gotówki, spółki wchodzące w skład indeksu MSCI World wygenerowały w zeszłym roku według szacunków analityków gotówkę po nakładach inwestycyjnych na poziomie 4,2% swojej wartości rynkowej. W przypadku spółek wchodzących w skład MSCI USA, reprezentującego spółki amerykańskie, było to 3,7%, a MSCI Europe reprezentującego spółki europejskie – 5,4%. Dla porównania, dziesięcioletnie obligacje rządu amerykańskiego mają obecnie rentowność ok. 1,84%, zaś rządu niemieckiego -0,18%. Spółki w najbliższym czasie zaczną publikować wyniki kwartalne. Jak na razie nie byliśmy świadkami wielu obniżek prognoz wyników, co należy oceniać pozytywnie.

Inwestycje w ramach strategii

W ramach strategii będziemy także inwestować w spółki z branży technologii medycznych oraz biotechnologii, które z jednej strony charakteryzują się wysokim ryzykiem, ale w naszej ocenie często mają bardzo dobre perspektywy. Postęp technologiczny w dziedzinie nauk o życiu może w zbliżających się dekadach przewyższać postęp w innych dziedzinach, włączając w to sektor technologii informatycznych.

Strategia Akcji Skoncentrowanych odnotowała w grudniu br. spadek o 1,53%, wobec spadku benchmarku w tym okresie o 0,44%. Stopa zwrotu strategii w całym minionym roku wyniosła 37,11%, a stopa zwrotu z benchmarku 28,96%.


Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne

.

Co to stopa zwrotu

.

Strategia Akcji Skoncentrowanych


Zobacz nasz kanał!

TAGI: cam,

Simple Share Buttons

Strategia Akcji Skoncentrowanych – grud…

autor: Błażej Bogdziewicz, CFA czas czytania: 2 min