Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Akcji Skoncentrowanych – marzec 2021

Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych, czerwiec 2018, okazje w wielu sektorach Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych:

Strategia Akcji Skoncentrowanych odnotowała w marcu 2021 roku wzrost o 0,53%, podczas gdy benchmark wzrósł o 10,07%.

W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy kontynuację napływów środków inwestorów na rynki akcji.

Rentowności

Wyceny spółek wchodzących w skład indeksu MSCI World, biorąc pod uwagę takie wskaźniki jak cena w relacji do zysku netto czy na poziomie EBITDA, są obecnie blisko maksymalnych poziomów obserwowanych w ostatnich latach. Jeżeli jednak miałyby się spełnić prognozy analityków, to w ciągu najbliższych dwóch lat te wskaźniki wrócą do poziomów zbliżonych do tych odnotowanych w roku 2019. Cały czas rentowności obligacji pozostają na relatywnie niskich poziomach i tym samym w przypadku wielu inwestorów nie stanowią atrakcyjnej alternatywy dla akcji.

Wydarzenia

Z najważniejszych wydarzeń ostatnich tygodni warto odnotować z jednej strony rosnące napięcia geopolityczne, w szczególności coraz bardziej agresywną postawę Rosji wobec Ukrainy i państw Zachodu, a z drugiej strony ogłoszony przez administrację prezydenta Bidena plan inwestycji infrastrukturalnych.

Biden

Plan Bidena zakłada wydatki w wysokości 1,9 biliona dolarów. Duża część z tych pieniędzy ma być jednak przeznaczona na cele bardziej o charakterze socjalnym niż infrastrukturalnym. Oznacza to, że plan prezydenta Bidena może mieć charakter w dużym stopniu proinflacyjny. Obecnie obserwujemy wzrosty cen bądź problemy z dostawami na rynek surowców i półproduktów, na przykład takich, jak półprzewodniki. Zapewne będzie to skutkowało wzrostami cen produktów konsumpcyjnych. Jednym z ważniejszych ryzyk dla gospodarki światowej jest niekontrolowany wzrost inflacji i towarzyszący temu wyraźny wzrost oczekiwań inflacyjnych. Banki centralne jak na razie wydają się nie dostrzegać tego problemu i, przynamniej w przypadku USA i Strefy Euro, zapowiadają kontynuację obecnej, gołębiej polityki monetarnej. W teorii luźna polityka pieniężna i silny popyt powinny skutkować mocnym wzrostem akcji kredytowej i inwestycji, czemu z reguły towarzyszą też rosnące zyski spółek i indeksy akcji. Dane z sektora bankowego m. in. w USA pokazują, że jak na razie trudno jednak mówić o boomie kredytowym. Być może firmy, szczególnie mniejsze i średnie, czekają na zakończenie pandemii i zmniejszenie się ryzyk geopolitycznych przed rozpoczęciem większych inwestycji.

Oczekiwania

Analitycy oczekują, że spółki zaraportują dobre wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Jak na razie wyniki finansowe opublikowały pojedyncze spółki i z reguły były one pozytywnie przyjęte przez rynek. W przypadku wielu spółek, szczególnie wzrostowych, oprócz samych wyników bardzo duże znaczenie będą miały prognozy na dalszą część roku.

Strategia Akcji Skoncentrowanych odnotowała w marcu 2021 roku wzrost o 0,53%, podczas gdy benchmark wzrósł o 10,07%.


Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne

.

Co to stopa zwrotu

.

Strategia Akcji Skoncentrowanych


Zobacz nasz kanał!

TAGI: cam,

Strategia Akcji Skoncentrowanych – marz…

autor: Błażej Bogdziewicz, CFA czas czytania: 2 min